klasörüme erişemiyorum

HPQ-User
04-02-2008, 08:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

gökhan sormuş:
diskte bi klasörüm vardı.klasör seçeneklerinden basit dosya paylaşımını kaldırdım.klöasürmü açtım güvenlik sekmesinden makina da ki diğer kullanıcıyı seçtim ve tüm izinleri izin verme şeklinde ayarladım
böylece ev adındaki kullanıcı klasöre kesinlikle erişemedi
ama xp olan kullanıcı klasöre erişmeliydi çünkü onun için herhangi bir kısıtlama da belirtmedim ayarda yapmadım...

ev kullanıcısına kapalı olan klasör diğer tüm kullanıcılara da kapandı şimdi ben bu klasörün izinlerini nasıl sıfırlayabilirim

ayrıca diskin 3. bölümünde (e)  başka bir klasörüm daha  vardı bunu da vista kurulu iken izinlerini kısıtlamıştım ama xp kurunca bu klasörde erişilmez oldu yoksa bu klasör bozuldu mu ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp sp2
seagete 250 gb IDE
1 gb ddr1
amd soket 754
asus k8n-e

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/2.0.0.11

Borga-x
04-02-2008, 10:00   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

ilk sorun ıcın klasore verdıgınız ızınlerı ve yasakları tekrar gozden geçirin. Burda bır hata yapmış olabılırsınız.
İkinci sorunuz ıse o klasor ne yazıkki artık kullanılamaz durumda. Vıstayı kaldırmadan once paylaşımını açmış olsaydınız bu sorun oluşmazdı. Belkide klasore tekrar erişilebılır. Başka arkadaşlar bu konuda yardım edebılırler.