klavye yenileme hızı düşük

HPQ-User
06-04-2009, 00:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

şükeyri sormuş:
klavyenin tuşuna bastığımda harf hemen ekrana gelmiyor,bir süre bekledikten sonra geliyor.Denetim masasından klavyeye tıkladım.Yenileme hızlarını en son hıza getirdim.Yine de değişmiyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD Turion(tm)64x2 Mobile Technology TL-52  788Mhz,896 MB RAM NOTEBOOK INSPIRON-1501

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Banned
06-04-2009, 00:38   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Eğer klavye usb veya kablosuz değilse genelde veriyolu çakışmalarında bu tür sorunlar ortaya çıkar. Tahminim sorun bir sürücü yükleme veya güncelleme yaptıktan, format attıktan veya bir donanım ekledikten sonra ortaya çıkmıştır. Sorunun basit çözümü aygıt yöneticisinden  donanımların kullandığı veriyoluna bakarak klavye ile ile aynı yolu kullanan aygıtın sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmak (ekran kartındada çakışma olabilironada bakmak gerekir), uzun çözümü ise tüm donanımların sürücülerini kaldırıp anakart sürücülerinden başlayarak yeniden kurmak veya format atmaktır. Klavye ayarları ile boş yere uğraşmayın, güvenli modda oturum açtığınızda klavyenin sorunsuz çalıştığını sizde farkedersiniz.