knıght online oyununu nasıl engellerim[yardım]

feritd
08-11-2007, 02:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

kişisel bilgisayarımda knıght online oyununu engellemenin bir yolu varmı örneğin oyunun kullandığı porttan engeleyebilirmiyiz.. bu soruna duyarlı olursanız sevinirin bir çok kişinin özellikle türkiyede 3 milyon oyuncu sayısına ulaşan bu oyun ciddi tehlike oluşturmaya başladı gençlerin asosyal iletişim bozukluğuna dahi sebeb olan bu oyun maddi anlamdada düşünecek olursakda tehlike sınırlarında ben format yada oyunun unsıtall dışında bir engeleme olacağını düşünüyom yardım ederseniz sevinirim.. şimdiden teşekkürler..saygıyla kalın

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Kasım 2007 11:52
Banned
08-11-2007, 12:51   |  #2  
Banlandı
265 mesaj

charın şifresini ver oyundan birisine o oynamıs olur sende kurtulursun...

XxXDaRKoXxX
08-11-2007, 13:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

windows güvenlik duvarından engelleniyor

-NOX
11-11-2007, 22:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
273 mesaj
beter1072
charın şifresini ver oyundan birisine o oynamıs olur sende kurtulursun...
kanka bu sadece karakterden kurtarır oyundan kurtarmaz.Beğenmedim

Feritd arkadaşım dediğin gibi bu 2000 model oyun gittikçe gençliğimizi alıp gidiyor. Kayıtlı oyuncuların haddi hesabı yok. Sonra bu oyunu çok küçük yaşlardaki kardeşlerimiz oynuyor. Severek oynuyorlar.Ama şu durum artık bu oyuna dur denmesini gerektiriyor.

"BU OYUNU OYNAMAK İÇİN OKULDAN KAÇAN ÖĞRENCİLER"

Oyun dediğimiz şey boş iştir.Yani boş zamanlarımızda zamanımızı öldürmek kendimizi eğlendirmek içindir.Ama bunun cıvığını çıkartıp gece gündüz oynayıp okuldan kaçıp işlerimizi erteleyip bu oyunu oynarsak elimize ne geçecek?

Korkunç bir durum.Sonra oyunda ne yazıkki küfür ve terbiyesiz konuşan çok insanlar mevcut.

Kardeşlerimiz bu durumda kötü huylar edinebilir. Sonrasında
günde 10 saat internet kafede oturup kafelere yüklü miktarda para ödüyorlar.

İnternet kafelerimizde çok saolsunlar bu konulara hiç dikkat etmiyor. Neredeyse her internet kafede küçük çocuklar görüyorum.

Ben kaçkere şu olaylara şahit oldum.

1.Kaç kere okuldan kaçmış öğrencilerin akşam geç saatlere kadar oynadıkları...
2.Kaç kere eli sopalı aile fetlerinin evlatlarını döverek eve götürdüklerini...(Aslında çok çok haklılar. Bende olsam aynı şeyi yapardım)
3.Kaç kere bu kafelerde çocukların bu oyun yüzünden kavga ettiklerini...
4.Kaç kere bu oyuna dalmış kişilerin soyulduklarını...
5.Kaç kere bu oyun yüzünden etrafa gereksiz birsürü para saçtıklarını (aile fertlerindenin cebinden çalınmış paralar genellikle)
6.Kaç kere kumar oynar gibi düello karşılaşmaları sonucu internet kafeye borçlanmaları...
7.Kaç kere açlıktan bayılanları...
8.Kaç kere polislerden ailelerden uyarı aldıkları halde yinede aynı suçu işleyen internet kafe sahipleri...(çocukları ve internet kafede olmaması gerekenlerin kafeye alınmaları konusunda)

Arkadaşlar kısacası ben diyorumki belkide bu oyun (komik gelebilir) bilgisayardan gençliğimize (insanlara) bulaşmayı başarmış tek virüstür.

Bu artık çığrından çıkmış haldeki bu durum, bu oyun konusunda sizi biraz olsun bilgilendirmeye çalıştım.

Nasıl engelleyebiliriz derseniz. Pek etkili olacağını zannetmiyorum ama Kaspersky İnternet Security bu oyun açılırken "STRANGE BEHAVOUR" gibisinden bir uyarıda bulunmaktadır. Ben onu otomatiğe bırakıp "terminate" ye ayarlı bıraktığımda oyunun açılmadığını gördüm. Belki işinize yarayabilir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Son Düzenleme: -NOX ~ 11 Kasım 2007 22:02
skyworld
16-11-2007, 21:14   |  #5  
Yeni Üye
48 mesaj

Güvenlik ilkesinden yapabilirsin!!!!!!!