kod 737D‏ hatasının çözümü

OSMAN BAĞÇEVAN
23-10-2009, 15:35   |  #1  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Bu sorun çogu kez daha önceki bir upgrade isleminin tamamlanmamasindan kaynaklanmaktadir. Sorunu gidermek için asagida yazacagim adimlari sirasiyla kontrol edelim. Eger bir adim basarili olursa diger adima geçmenize gerek yok.

Adim 1:

http://toolsnew.mspro.org/Update/All%20Update.zip
yukaridaki linkte yer alan Allupdate.zip dosyasini bilgisayarimiza kaydedelim.

Sag tiklayip gelen seçeneklere göre "tümünü ayikla" / "çikart" ya da "extract to folder.." isaretleyip bir klasöre çikartalim.

Klasör içerisindeki all_update.bat dosyasi üzerine sag tiklayarak "Yönetici olarak çalistir" seçelim.

Siyah bir pencere açilacaktir. Güncellestirme hizmetleriniz durdurulup yeniden baslatilacak. Bazi sistem dosyalariniz yeniden kaydedilecek. Ardindan siyah pencere kapanacak.

Siyah pencere kapandiktan sonra Bilgisayari kapatip yeniden açalim (restart edelim) ve Güncellestirmeleri tekrar deneyelim.

Eger sorun devam ederse adim 2 ye geçelim.

Adim 2:

Bilgisayar açilinca asagidaki linkten Security Update for SQL Server 2005 Service Pack 3 (KB970892) güncellestirmesini yükleyelim. Asagidaki linkteki güncellestirmemiz isletim sistemi türünüze göre farkli linklerle yapilmaktadir.

Security Update for SQL Server 2005 Service Pack 3 (KB970892)
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=0d878f4b-71e8-4170-9a14-1bce684811ce&displaylang=en

Isletim sisteminizin kaç bit oldugunu kontrol etmek için,
Bilgisayarima sag tiklayarak Özellikleri seçelim. Karsiniza gelen pencerede "Isletim Sistemi Türü:"  alaninda yazar.
Veya
Denetim Masasinda Sistem ikonuna çift tiklayarak açalim.
Açilan pencerede "Isletim Sistemi Türü:" yazan alanda görebilirsiniz.

Eger 32 bit kullaniyorsaniz makalede yer alan
SQLServer2005-KB970892-x86-ENU.exe   ( 18.8 MB )
Satirinin karsisindaki Download'a basarak önce yükleyiniz.

Eger 64 bit kullaniyorsaniz makalede yer alan
SQLServer2005-KB970892-x64-ENU.exe  ( 24.2 MB )

Satirinin karsisindaki Download'a basarak önce yükleyiniz.

Ardindan güncellestirmeleri deneyelim.

Kaynak : Microsoft

kademyurumez
24-10-2009, 00:50   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

1. adımı deniyorum İnşallah olur tşkr ediyorum saygılar.

malixxxxx
13-05-2010, 13:30   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar neredeyse tüm forumları inceledim windows 7 home premium X86 yani 32 bit. kullanıyorum ancak 2 ayı aşkın süreden beri bir türlü bu sorunu çözemedim LÜTFEN bana yardımcı olun performansta çok büyük sıkıntılar çekiyorum yardımlarınızı bekliyorum ilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler.