Konsol Almadan Önce Bir Kez Daha Düşünün

omeremre23
09-07-2012, 18:31   |  #1  
omeremre23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
104 mesaj

İnceleme: Sony Platstation 3 Microsoft Xbox 360 İyi ve Kötü Yanları...

Konsolların İyi Yanları:
1- Ps3'e ve Xbox 360'a özgü oyunları oynamana imkan sağlar.
2- Oyunlar konsola özel üretildiği için optimizasyon sorunları yoktur.
3- Fiyatları uygundur.

Konsolların Kötü Yanları:
1- Oyun çeşitliliği azdır Simulasyon oyunları ,strateji oyunları vb içermez.
2- Eski oyunları yoktur,sadece konsolun çıktığı zamandan bu zamana kadarki oyunları oynayabilirsin.
3- Göreceli bir süresi vardır, yenisi çıktığında konsoluna yeni oyunlar çıkmaz!
4- Oyunları çok pahalı!
5- Ücretsiz oyun oynanamaz. Her oyunu ayrı ayrı satın almak zorundasın buda toplam konsolun fiyatını kat kat geçer...
6- Oyunun yanında gelen blue ray çizildiğinde oyunu oynayamassın.
7- Oyunlara yama , eklenti , triler , save dosyası ekleme ve oyun hilelerinden mahrum kalırsın.
8- Kolu yüzünden (muse desteği olmadığı için fsp oyunlarını oynayamassın. (Ya da çok zorluk çekersin).
9- Kolu yüzünden yarış oyunlarında klavyeye göre milimetrik geride kalırsın (kol yavaş hareker eder ve zor oynarsın.
10- Klavyedeki tuş çeşitliliği olmadığı için kısayollarda sorun yaşarsın.
11- Gelişmemiş oyun firmalarının oyunlarından mahrum kalırsın.
12- Her bir Oyunu oynaman için Blue Ray'ı yerleştirmen gerekir, buda çok zaman alır.
13- Sadece Pc'ye özel çıkan oyunlardan (Örn:Nfs Word) mahrum olursun.
14- Oyun oynarken aynı zamanda müzik dinlemekten mahrum kalırsın.
15- Elindeki oyunları arkadaşlarınla paylaşamassın.
16- Oyunu hemen oynayamassın oynaman için karar vermen para biriktirmen mağzaya gitmen (ya da kargodan eline ulaşmasını beklemen) gerekir.
17- Oyunun Blue'rayını kaybettiğinde verdiğin para boşa gider.
18- Disk hafızası düşük olur max 320GB!
19- Sistemini Upgrade yapamassın!
20- Mause desteği olmadığı için bir çok özellikten mahrum kalırsın Örn:Yarış oyununda arabanın içine kafanı çevirip bakmak gibi veya motosikletle giderken ateş etmek gibi...
21- Demo oyunları oynayamassın.
22- Küçük oyunları oynayamassın.
23- Oyunu çevrimiçi kısa süre içinde pack yapamassın.
24- Oyunu deneyemessin (Oyunu sevmediğinde ya da oynayamadığında iade edemessin).
25- Oyunların kalitesi genelde medium seviyelerinde olur ve çoğu oyunun full HD desteği olmaz! Ayrıca oyunu çıktığı kalitede oynarsın kaliteyi ve frame oranını arttıramassın.

Özet:
Konsolların iyi ve kötü yanlarına daha çok madde eklenebilir. Ama bir konsol sahibi olarak ben asla kimseye ama hiç kimseye konsolu önermem . Konsola ve onun oyunlarına vereceğiniz paraya güzel bir toplama pc ya da hazır pc alın ve tüm oyunları rahat bir şekilde oynayın. Konsol tuzağına ben düştüm siz düşmeyin...

Son Düzenleme: omeremre23 ~ 09 Temmuz 2012 18:32
sosyalik
09-07-2012, 18:40   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Oyun konsolu gereksiz bir şey bence de.

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 21:48   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

ben kasa toplarım keyfime torrentten bakarım Kahkaha

dabbe1
09-07-2012, 22:05   |  #4  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

analog kollar hızlıdır... dijitalle farklı analogla farklı oynanış vardır...

omeremre23
09-07-2012, 22:53   |  #5  
omeremre23 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
104 mesaj

Bilgisayar ps3'ün yerini rahatlıkla doldurabilir ama ps3 asla bilgisayarın yerini dolduramaz..:)

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 22:57   |  #6  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj

pc bir ayrıcalıktır

Kapalı Hesap (203561)
09-07-2012, 23:02   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj

Konsol bu donanımlarla ile iyi değil ama ps4 ten umudum var ama bir de fps oyunları için artık geliştirmek gerek. wii de silahlı bir oyun oynamıştık görüntü nintendo 64 gibi mübarek ve kontrol çok zor.

Kapalı Hesap (223846)
09-07-2012, 23:04   |  #8  
Kapalı Hesap
5,277 mesaj

amd a serisi işlemci vasat bir ekran kartı olucak benim ps4 ten umudum bitti

hayqo12
10-07-2012, 01:33   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
364 mesaj

Sırf kötü yanlarının iyi yanlarından daha çok görünsün diye süper sallamışsın mesela şunlar yanlış:
5-Ps3 için sayısız manager var hdd'ye oyun atılıyor ordan ücretsiz oyun oynanabilir.Xbox içinde FW diye birşey var.

7-Online oynanan tüm oyunlarda eklenti paketi zamanla geliyor özellikle BF3'e 2 günde bir yama çıkarıyorlar.

9- Birçok insan 4 adet tuşla oynamaktansa analogu tercih eder.

12-Tüm konsolların kendilerine ait bir market alanları var ordan oyun indirebilir ve hdd'den oynayabilirisiniz.

15-Cd'yi arkadaşıma verebilirim eğer demek istediğin oyunda yaptığın trophylerle hava atmaksa oda var hem xboxta hem ps3'te hemde Wii'de.

18-Her konsola harici hdd takılabilir.

19-(Bu en çok güldüğüm)Ya kardeşim sen hiçmi ps3'te version 4.00 veya 3.55 diye bişey duymadınKahkaha

20-Sağ analog bunun için yapılmış zaten.

21-Marketlerde full oyunlardan çok demo oyun satılıyor.

22-Xboxta ve ps3te küçük oyunlar için koca bir alan var

23- o internet hızına bağlı.

24-Eğer aldığın yer iade almıyorsa iade edemessin şimdi konsolla ne alakası var.

Çok güzel sallamışsın tebrikler Alkış

TnDnmz
10-07-2012, 16:11   |  #10  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj
Alıntı: hayqo12  
Sırf kötü yanlarının iyi yanlarından daha çok görünsün diye süper sallamışsın mesela şunlar yanlış:
5-Ps3 için sayısız manager var hdd'ye oyun atılıyor ordan ücretsiz oyun oynanabilir.Xbox içinde FW diye birşey var.

7-Online oynanan tüm oyunlarda eklenti paketi zamanla geliyor özellikle BF3'e 2 günde bir yama çıkarıyorlar.

12-Tüm konsolların kendilerine ait bir market alanları var ordan oyun indirebilir ve hdd'den oynayabilirisiniz.

15-Cd'yi arkadaşıma verebilirim eğer demek istediğin oyunda yaptığın trophylerle hava atmaksa oda var hem xboxta hem ps3'te hemde Wii'de.

19-(Bu en çok güldüğüm)Ya kardeşim sen hiçmi ps3'te version 4.00 veya 3.55 diye bişey duymadınKahkaha

24-Eğer aldığın yer iade almıyorsa iade edemessin şimdi konsolla ne alakası var.

Valla neredeyse benim yazıcaklarımı yazmışsınız :)

KoRnTuNeS
21-08-2012, 00:33   |  #11  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Alıntı: hayqo12  

valla çok doğru yazmışsın hatta ben splinter cell conviction oyununu ps3 için çıkmadığı için pcde oynamak zorunda kalmıştım o zaman bile ps3 kolunu pcye bağlayıp oynadım bence bu konuyu yazanlar konsol oyuncularını çekemeyen pc kullanıcıları olabilir

Son Düzenleme: KoRnTuNeS ~ 21 Ağustos 2012 00:34