korsan kullananlara müjde.

Kapalı Hesap (153334)
11-10-2013, 18:48   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Windows xp den itibaren tüm korsan windows yazılımlarını kullananlara microsoft çekirdek korumasını devre dışı bırakıyor.

Örnek vermek gerekirse.Sahte bir windows kullandınız (loader , crackli , yamalı falan lı filanlı) Kısacası para verip satın almadıgınız windowsları microsoft güvenlik çekirdegini savunma sistemlerini ve internet korumalarını devre dışı bırakıyor.Kısacası orjinal bir antivürüs bile satın alsanız bilgisayarınız yol geçen hanı gibidir.İsteyen bilgisayarınıza ulaşır.(işi bilenler)

Kapalı Hesap (153334)
11-10-2013, 18:51   |  #2  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

şimdi safın biri çıkıp digecekki "abi sen ne ayaksın" "ben güncellemeleride alıyor tüm korumayıda saglıyorum ayrıca çokta kasmadan kullanıyorum" Sen öyle zannet.Yükledigin güncellemeler devre dışı kalıyor.Yükledigin herşey devre dışı kalıyor savunmasız bir windows kullanıyorsun.Ayrıca windows 8 de korsan kullananların performansı düştügü gibi donanımada zarar veriyor ısını da artıyor pc nin.

Kapalı Hesap (153334)
11-10-2013, 18:58   |  #3  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Nerden mi anladım.Orjinal windows 8 var elimde.hdd nin içine windows dosyaları gömülmüş.Windows 8 single lang.yüklü.Hdd kısmından tam format çektim dosyayı sildim.Şimdi elimdeki dvd yi takıyorum hdd deki update dosyasına ulaşamadıgından dvd yüklenmiyor.Bende çakkalık yaptım interneten windows 8 single lang kırılmış paket kurulabilen sürümünü indirdim orjinal lisans anahtarımı girdim windows orjinalleşti.Microsft serverları beni buldu yakaladı.Lisansımı iptal etmediler kullanıyorum fakat ilk (orjinal yüklü gelen windows) yüklü gelen windows 8 le bunun arasında uçurum var.Donanım ısınması tavan yapıyor performans düştü bişeyler eksik hissediyorum.O yüzden orjinal windows dan şaşmayın.Benim gibi yarım yamalak orjinal kullanmayın.Ben para verdim windows 8 aldım laptopla birlikte gelene.%90 servise göndericem imajı tekrar yüklesinler.Orjinal windows 8 im böyle yarım yamalak çalışıyor.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 11 Ekim 2013 19:01
MegaFreak
11-10-2013, 19:02   |  #4  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

oh olsun o korsancılara az bile bence :D

MegaFreak bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
çhip10line
11-10-2013, 19:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

Linux candır, kasmayın gençler... Alkış.. Isınma yok, lisans yok, virüs yok...

çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
black_flood
11-10-2013, 19:41   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: çhip10line  
Linux candır, kasmayın gençler... Alkış.. Isınma yok, lisans yok, virüs yok...

can mıdır kan mıdır bilinmez ama sen kullanabilirsin kolay kolay hiç bir kullanıcıya hitap etmiyor macos bile Linux yanında gül gibi kalıyor Linux karşısında.

MegaFreak
11-10-2013, 19:49   |  #7  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

Windows 8 gayet güzel bence

tknsyen
11-10-2013, 20:33   |  #8  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

senin söylediğin durum oem bilgisayarlarda geçerlidir. retail (perakende) Windowslarda geçerli değil. hash ve md5 değerlerine göre internetten Windows indirip yasal lisansınla etkinleştirip hiç bir sorun olmadan kullanabilirsin.

padisah
11-10-2013, 20:52   |  #9  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

O zaman benim internetten indirdiğim vistaya orijinal (para verip aldığım) lisansımı girmemin anlamı kalmadı.
Ben niye verdim o kadar parayı?Oha!Soru

NOT:
İnternetten indirme diyecekler için yazıyorum dvd vermediler recovery partition yüklü geldi o da bad sectorlar sonucu kullanılamaz hale gelen harddiskim ile gitti.

Şimdi ben nasıl orijinal vistamı kullanacağım?Soru

çhip10line
11-10-2013, 20:58   |  #10  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: black_flood  

can mıdır kan mıdır bilinmez ama sen kullanabilirsin kolay kolay hiç bir kullanıcıya hitap etmiyor macos bile Linux yanında gül gibi kalıyor Linux karşısında.

sen kullanamıyorsun diye hiçbir kullanıcıya hitap etmiyor diye bir yorumda bulunman mantıksız olmuş, sanki herkes bilgisayar kullanmayı anasının karnında öğreniyormuş gibi, windows, linux, macOs fark etmez bütün işletim sistemlerini kullanarak, araştırarak kullanmayı öğrenirsin sana macOs kolay gelmiştir,  onu kullanıyorsun ben linux'u beğendim onu kullanıyorum aramızda ki tek fark senin çuvalla para veriyor olman, benim bedava kullanıyor olmam... yoksa hepsinin mantığı aynı bilgisayara işlem yaptırmak (işletim sistemi babında :D...)

çhip10line
11-10-2013, 21:02   |  #11  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

bu arada konuyu açan genç kardeşim bu konuyla alakalı yazılı bir döküman, haber, uyarı, bildiri bir kaynak var mı? windows'un korsan kullanıcıların ocağına incir ağacı dikeceğiz diye bir bildirimi oldu mu ? yoksa tamamen senin gözlemin mi bu ?