Korsan yazılım kullananların oranı burada...

Sevdimsadece
14-05-2009, 07:30   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
172 mesaj
H@ckerCesur
milyarlarca lira harcayıp iyi bir sistem alanlar, 150 tl verip bir işletim sistemi alamayanlar,
Msn açılmasa format attırmak için internet kafeyi ya da bilinçsiz bilgisayarcıları tercih eden kullanıcılar,

ezberledikleri sp2 cd keyi orjinalmiş gibi bilgisayara kuran teknik servis personelleri oldugu sürece ve arttıgı sürece

korsan devam eder...

internet kafeyi ya da bilinçsiz bilgisayarcıları tercih eden kullanıcılar

başıma profesör kesildin sende nerden biliyorsun kafecilerin senden iyi şeyler bilmedigini gittin gördünmü adam elektronik mühendisi ama internet cafesi var tasası sanamı düştü arkadaş iyiki bir üni okumuşsun ama aklından çıkarma senin 4 yılda yaptıgın havayı bil gates liseyi bitirip yapıyor mantıgın bu kadar olmasın

EKMEGİNİ KOVALA ASLANIM EKMEGİNİ

Son Düzenleme: Sevdimsadece ~ 14 Mayıs 2009 07:31
şakirm
14-05-2009, 09:11   |  #27  
Yıllanmış Üye
123 mesaj

Korsan Olamasa ne filim ne oyun nede Müzik dinliye bilirim
Eğer Orjinal alsaydım maaşımı verirdim zaten
Korsan Evet diyorum.

Semih Özyurt
14-05-2009, 11:23   |  #28  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
AdRaMiTi

Yazılımların fiyatları düşmediği sürece korsan kullanımları teknolojik gelişmelere oranla bu % dilimlerde otomatikman yükselecektir.

En basit örneği Lig tv filan büssürü kampanya yapıyor ? Neden'dir..

Online Lig Tv izlemeleri saolsun ;)

Ağzı kulaklarına varıyorAlkışAlkış

centipede
14-05-2009, 14:59   |  #29  
centipede avatarı
Yıllanmış Üye
344 mesaj
Thrystan
Her zaman korsan olmak istemişimdir. Açık denizler falan filan :
ruhumumu okudun be güzel kardeşim
yaşasın korsannn 'lık lık lık

Gurcell
14-05-2009, 15:06   |  #30  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Korsan yada degil bunun hicbir onemi yok. Lisans ucretleri gereginden fazla oldugu surece ozellikle Turkiyede, korsanin onunu kesemezsiniz. Bu artik bir kisir dongu firmalar son kullanicilari KAZ olarak goruyor, son kullanicilar korsan oluyor ve korsanlar firmalari yolmaya basliyor.

Banned
14-05-2009, 15:54   |  #31  
Banlandı
127 mesaj
Turkish Developer
Eksik Okumuş, veya okumuş olarak yanlış değerlendiriyorsunuz.
Tekrar okumuş olursanız, sadece Microsoft için ele almadığımı, ve her türlü korsan işleyişin bir genellemesini yaptığımı ifade ettiğimi idrak edeceksiniz.

Burada Amerika'nın bir sözcülüğü yok, ve savunmacılığını yapmıyorum.Bu şekilde ithamda alıntımla örtüştürmenizi tasvip görmüyorum.
Ulusal nitelikler, çıkar ve değerler ön plana girdiğinde belkide birçok kişiden daha ulusalcı olduğumu ifade edebilirim.

Eğer konuları karşılıklı sebeplere sürükler ve ithamlarda bulunursak bir şey ifade etmenin gereği yok,boşa geçen zaman kaybı demektir.

şimdi bir filmi 30 liraya 10 kişiye satacağına 3 lira yap 1000 kişiye 10 000 kişiye sat hem sen kazan hem ben..çinde bir ara windowsu korsan kullanmayan yok gibiydi(üstelik oralarda bilgisayar fiyatları vistadan bile ucuzsa şaşmam), sen 1.5 milyar kişiye yüzlerce dolara lisans satacağına 5 dolardan satsaydın köşeyi dönmüştün ama ille uğraştıracaksın di mi...bu arada sormam gerkir illa ki bu rüzgarın yönü ne diye: senin ülkende yazılım yazan kaç kişi var...çok az...peki yazılımları kimler yazıyor: avrupa amerika vs...bizim bunlara zaten ülkece büyük miktarda borcumuz var mı var...peki güzel kardeşim diyelim her önümüze gelene lisansı ödeyip durduk bundan ne karımız olur, hiç, ülkenin parasını onlara yedirince rahat mı uyuyacaksın... anlaşılan öyle..derdin yazılım geliştiriciler para kazansın sürekli yeni yazılımlar çıksın mı..evet...o zaman dert etme yazılım geliştiricilik 3 5 kişinin eksikliğiyle eksilmez bozulmaz dert etme, burada bilgisayar almak için yıllarca özlem duyan vatandaşım zaten 3 kuruş parasıyla 64mb ramini yükseltsin 4gb hddsini yenisiyle değiştirsin, bırak senin sırf kız arkadaşının 3 dklık gönlünü hoş etmek için 200 000 dolarlık araba alan george i<<<nesi düşünsün di mi...kapitalizmi ben mi kurdum hayır e öyleyse onun eşeği ben mi olacağım gene hayır....bırak kuranlar düşünsün bunu di mi....bak adamlar büyük ortadoğu planı kuruyorlar üstelik kaç yıllık planlar, sense çıkmışsın aman amerikaya avrupaya para yedirelim ki karınları tokken biraz daha iyi binsinler tepemize diyorsun...eh bari sen taşı onların yükünü çok istersen, çünkü  vatandaş burada üniversite okuyup adamdan bile sayılmazken onlar liseden çıkıp günde 8 saat çalışmayla benden kaç kat daha yüksek maaş alırken onların z//çtığı tuvaletin sifon çekicisi olmayacağım...bu chip'in derdi ne zaten bilmem ki gelmiş tepemizde korsan kullanmayın korsan kullanmayın bas bas bağırıyor...doğan medyanın mıydı bu chip bana mı öyle geliyor eğer öyleyse biraz anlaşılır derdi ama o konuları ben açmayayım şimdi...

Fireman_109
14-05-2009, 18:08   |  #32  
Fireman_109 avatarı
Üye
93 mesaj

bu konu  ucu başka yerlere  açılmış  kardeşim biraz dikkat edin

Tartışıyoruz: Oranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Oranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? diyor  size legalmi illagalmi yada korsan yazılımmı daha iyi yoksa orjinal yazılımmı yada bunların eksiklikleri nelerdir demiyor dimi ?

oranlar biraz abartılmış yada yok canım bence yerinde filan gibi cevaplar olması lazım deyilmi ??

Thrystan
14-05-2009, 18:16   |  #33  
Yıllanmış Üye
155 mesaj
Fireman_109
bu konu  ucu başka yerlere  açılmış  kardeşim biraz dikkat edin

Tartışıyoruz: Oranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Oranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? diyor  size legalmi illagalmi yada korsan yazılımmı daha iyi yoksa orjinal yazılımmı yada bunların eksiklikleri nelerdir demiyor dimi ?

oranlar biraz abartılmış yada yok canım bence yerinde filan gibi cevaplar olması lazım deyilmi ??

Ne zaman bir muhabettin başka yerler kaydığı görülmemişse o muhabet olmaktan çıkar...

İnsan faktörünü çok hafife alıyorsun. Bizim yapımızda tartışmayı devam ettirmek ve başka konulardan söz etmek var.

Fireman_109
14-05-2009, 18:25   |  #34  
Fireman_109 avatarı
Üye
93 mesaj

burda 2 şey  söylemek istedim 1. tartışnma konusundan bir başlangıç yok okudugumda oranla ilgili nerdeyse hiç bir yazı yazılmamış 2. anlattıgımda da başka konulara geçmek istiyorsan bence yeni konu aç daha güzel olur dedigin gibi başka konu yeni konunda bi güzel olayı acıklarsın o konu ile görüsü olan insanlar da senin konuna yazarlar bence pek zor bir olay deyil

Banned
14-05-2009, 20:03   |  #35  
Banlandı
127 mesaj
Fireman_109
burda 2 şey  söylemek istedim 1. tartışnma konusundan bir başlangıç yok okudugumda oranla ilgili nerdeyse hiç bir yazı yazılmamış 2. anlattıgımda da başka konulara geçmek istiyorsan bence yeni konu aç daha güzel olur dedigin gibi başka konu yeni konunda bi güzel olayı acıklarsın o konu ile görüsü olan insanlar da senin konuna yazarlar bence pek zor bir olay
korsan oranının yüzde 75 olduğunu düşünüyorum oldu mu rahatladın mı..bu ne ya canımız ne isterse onu konuşuruz sanki bizim korsan oranını söylememizle dünya mı kurtulacak..git şimdi kendin gibilerle takıl...

Fireman_109
14-05-2009, 20:40   |  #36  
Fireman_109 avatarı
Üye
93 mesaj
cd-rww
korsan oranının yüzde 75 olduğunu düşünüyorum oldu mu rahatladın mı..bu ne ya canımız ne isterse onu konuşuruz sanki bizim korsan oranını söylememizle dünya mı kurtulacak..git şimdi kendin gibilerle takıl...
:D ya gülüyorum ben sana sus konusmamı diyorum ya  onu konus bunu konusmamı diyorum ya dünya kurtulmayabilir arkadasım tartısılan konu bu oran la ilgili bir sey söyle baska seylerde söylemek istiyorsan git yerinde konunu ac orda kurallara karşı cıkmadan istedigin seyleri söyle orda yap konusmanı

Son Düzenleme: Fireman_109 ~ 14 Mayıs 2009 20:45
Turkish Developer
14-05-2009, 21:37   |  #37  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
cd-rww
...bu chip'in derdi ne zaten bilmem ki gelmiş tepemizde korsan kullanmayın korsan kullanmayın bas bas bağırıyor...doğan medyanın mıydı bu chip bana mı öyle geliyor eğer öyleyse biraz anlaşılır derdi ama o konuları ben açmayayım şimdi...
Bu gibi konularda kişisel yaklaşımlara değil, Resmi sonuçlara ve istatistiki bilgilere dikkat eder ve değerlendiririm. Bir kaç sayfa geriye giderseniz Emniyet Şübe Müdürlüklerimizin, Korsan materyallerin oranları ve bazı detaylarına değindiğimi fark edeceksiniz...

Korsan kullanmak yasak ,her  emeğin bir karşılığı var, ne ekersen onu biçersin. Siz bunları dikkate almıyorsanız daha fazlasına tartışma ihtiyacı şahsen duymayacağım.

CHİP Online hakkındaki yazdıklarınız konusunda bir şey diyemem.Yönetici ve sorumluları var.

Saygılar.

Recep Baltaş
14-05-2009, 22:08   |  #38  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar lütfen sınırı aşmayın. Aksi takdirde konuyu kitlemek zorunda kalacağım.

Korsan hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak için Crytek CEO'su Cevat Yerli'nin Crysis Türkçe olsun diye EA ile yaptığı tartışmaları bilmeniz gerek.

Hem neden oyunlar Türkçe çıkmıyor deyip hem de hala korsan kullanmaya devam etmek büyük bir çelişkidir mesela...

Mustafa@PC
14-05-2009, 22:16   |  #39  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ülkedeki ekonomik durum kötüleştikçe sanırsam,korsan artıyor,ne yazikki...

Banned
15-05-2009, 02:17   |  #40  
Banlandı
127 mesaj
Fireman_109
:D ya gülüyorum ben sana sus konusmamı diyorum ya  onu konus bunu konusmamı diyorum ya dünya kurtulmayabilir arkadasım tartısılan konu bu oran la ilgili bir sey söyle baska seylerde söylemek istiyorsan git yerinde konunu ac orda kurallara karşı cıkmadan istedigin seyleri söyle orda yap konusmanı
beğenmiyorsan okuma ama kimseye "git" deme hakkın yok...

Fattur
15-05-2009, 21:42   |  #41  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Recep Baltaş
Arkadaşlar lütfen sınırı aşmayın. Aksi takdirde konuyu kitlemek zorunda kalacağım.

Korsan hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak için Crytek CEO'su Cevat Yerli'nin Crysis Türkçe olsun diye EA ile yaptığı tartışmaları bilmeniz gerek.

Hem neden oyunlar Türkçe çıkmıyor deyip hem de hala korsan kullanmaya devam etmek büyük bir çelişkidir mesela...

Crytek bir yana diğer yazılımlar/geliştiriciler bir yana.

Tartışıyoruz: Oranlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu oranlar gerçeği pek yansıtmıyor bence. %70-75 seviyesindedir korsan ülkemizde..