...krnl.dll dosyası yok HELPPPPPPPPPPPPPP

tutaste
29-09-2007, 11:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

acil yardıma ihtiyacım var.Compact marka laptopum var ve şimdi hiç açılmıyor.Bİr iki defa açıldı mavi ekran göründü hemen kapandı mavi ekranda ne yazdığını okuyamadım.Bikerede ...krnl.dll doyası yok die uyarı verdi system32'nin altındaymış bu dosya.Şimdi pc hiç açılmıyor bu problemi nasıl çözerim.

edpresident
29-09-2007, 11:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Karnel dosyasına zarar gelmiş olmalı.İşletim sisteminin cd si ile onarmayı dene.Bu büyük ihtimalle sorununu çözecektir.En kötü ihtimal olarak da format gerekebilir(Pek zannetmiyorum). Bu arada ihsallah driver cd sini yedeklemişsindir.

tutaste
29-09-2007, 11:40   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

Biosta görünmüyorki set up hiç açılmıyor yani başlarken.Arada windowsu olağan başlat ekranı geliyor.Oradada kilitli durumda kalıyor.Recovery cdsini taktım ama birsey yapabileceğimi sanmıyorum.Bootlu bir xp cdsi ilemi format atmam gerekecek?

black_flood
29-09-2007, 12:26   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

virüs yemişsin hayırlı uğurlu olsun laptop olduğu için zorunlu format atacaksın ve bir diğer öneri eğer yedeklerin var ise windows live cd edin bir tane bu tip durumlarda çok işini görür linuxçular yapıyor bu cdleri nettede ücretsiz yayınlıyor.