Kullanıcı Hesabı Hakkında

HPQ-User
04-05-2009, 13:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

akicom sormuş:
Merhaba sorum çok kısa ,
acaba ben şu anda kullandığım kullanıcı hesabını silsem yeni bir hesap acıp onu kullansam bilgisayarın hızında değişiklik olurmu
[şahsen olabilir] siz ne düşünuyorsunuz?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Lenovo Dizüstü N500
160 Gb HD
2    GB RAM
256 EKRAN KARTI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

HaaNKs
04-05-2009, 13:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
315 mesaj

Kullanıcı hesabı değişiklilkeri bilgisayarınızın hızını etkilemez...

OnlyMann
04-05-2009, 13:33   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

kullandığınız kullanıcı administrator kullanıcısı ise silmeden önce yeni kullanıcıyı oluşturmanız gerekir. aksi halde administrator yetkisi olmadığı için yeni kullanıcı oluşturamazsınız.

Ayrıca işletim sistemlerinde (Windows 2000'den sonraki) kullanıcı klasörleri altında profiller oluşturulmaktadır. bu profiller altındaki dosyalara virüsler bulunabilir ancak unutulmamalı ki virüsler daha çok çalıştırılabilen programlara bulaşmaktadır. yani kullanıcıyı silseniz bile (kısmen virüslü olan kullanıcı programları,dataları vs) tamamen kurtulamazsınız. virüs bulaşan programı tamamen silmediğiniz için yeni kullanıcı da virüslü programı kullanacağından pek bir fark olmayacaktır.

Önerim kullanıcı ile uğraşmak yerine makinanızın güncel olmasını ve bir virüs programı ile (güncel) koruma tedbiri almalısınız.

Süleyman.
04-05-2009, 13:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Evet, etkilemez. Eğer sisteminizi hızlandırmak istiyorsanız, Tune Up Utilities 2009 gibi bir programla, bunu tek program çatısı altından yapabilirsiniz. Sisteminizdeki çöpleri Ccleaner ile temizleyebilir, belli aralıklarla güvenlik taraması yaparsınız, disklerinizi birleştirirseniz, başlangıçtan gereksiz programlar da kaldırılmışsa zaten yazılım olarak bakımı yapılıyor demektir. Yalnız tahmin ediyorum sisteminizden Vista ile daha fazla verim alırsınız. Ayrıca 5 Mayıs'ta Windows 7 Rc sürümünü deneyebilirsiniz.

akicom
04-05-2009, 13:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj
OnlyMann
kullandığınız kullanıcı administrator kullanıcısı ise silmeden önce yeni kullanıcıyı oluşturmanız gerekir. aksi halde administrator yetkisi olmadığı için yeni kullanıcı oluşturamazsınız.

Ayrıca işletim sistemlerinde (Windows 2000'den sonraki) kullanıcı klasörleri altında profiller oluşturulmaktadır. bu profiller altındaki dosyalara virüsler bulunabilir ancak unutulmamalı ki virüsler daha çok çalıştırılabilen programlara bulaşmaktadır. yani kullanıcıyı silseniz bile (kısmen virüslü olan kullanıcı programları,dataları vs) tamamen kurtulamazsınız. virüs bulaşan programı tamamen silmediğiniz için yeni kullanıcı da virüslü programı kullanacağından pek bir fark olmayacaktır.

Önerim kullanıcı ile uğraşmak yerine makinanızın güncel olmasını ve bir virüs programı ile (güncel) koruma tedbiri almalısınız.

Teşekkürler fakat hızını etkiledi sizin öylediğinize göre bu arada administror değil Beğendim bilgisayar güzel oldu ayrıca virüs yok teşekkürler