kullanıcı hesabı sorunu

blanebate
20-02-2008, 20:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

merhaba arkadaşlar
hic bir kullanıcı hesabını kullanmıyordum konuk hesabıda kapalıydı  kullanıcı hesapları sayfasını actım  adminastor hesabı vardı yeni hesap aç diyerek kendime 2. bir bilgisayar yöneticisi hesabı açtım  fakat adminastor hesabı kayboldu ve ilk ekranıma dönemedim bende açtığim hesabı silersem düzelecegini zanneddim fakat onuda silmek için bir hesap daha açtım ve ilk açtığim hesabı sildim  şimdi bilgisayarım açtıgım zaman   sildigim kullanıcı adı cıkyor ve bu dosya bulunamadı kapat yazısı cıkıyor onu kapatınca açtıgım b kullanıcı hesabı açılıyor daha önceden sistem geri yüklemede kapalı olduğu için  geride dönemiyorum şimdi ben nasıl ilk ekranıma  dönebilirim yardım edermisiniz

Banned
20-02-2008, 20:51   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

sisteminizi güvenli modda anmistrator olarak oturum açın. kullanıcı hesaplarından tümünü silip yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun ( bilgisayar yöneticisi olsun). Artık normal kullanmda bu hesap direk açılacak ve sizden kullanıcı seçmenizde istenmeyecektir

blanebate
20-02-2008, 20:59   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

güvenli modda adminastör olarak açtım fakat yinede  silmek için yeniden bir bilgisayar yöneticisi olarak hesap açmamı istiyor

blanebate
20-02-2008, 21:19   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

admin hasabının yanına açtıgım hesabı silmek için  yanına açtığım hesapla  silerken dosyaları tut demiştim şimdi pc başalatırken oturum açmailetisi çıkıyor ve kkullanıcı adınızda veya parolanızda bir hata var diyor  ona tamam deyince admin gözükmeden  diğer hesaplar gözüküyor  admin hesabı gözükmüyor  güvenli moddan açsamda admini açıyorum  ama yinede silinmiyor

blanebate
20-02-2008, 21:20   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

arkadşlar lütfen yardım edin cok  önemli dosyalarımı  admin hesabında şifreli bir dosyaya koymuştum acil ihtiyacım var

OnnuuR
20-02-2008, 21:55   |  #6  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Güvenli modda admin hesabını aç dosya neredeyse bul C:\... CD'ye yaz.
Olmazsa flash disk.
Oda Olmazsa D sürücün varsa oraya atıp format atabilirsin.

blanebate
26-02-2008, 13:29   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj

Benim sorunum söyle admin hesabının yanına bir yönetici hesabı actım fakat admin hesabındaki ekranım yoktu telaşlandım ve silmek için yeni bir hesap daha açtım fakat silerken  dosyaları tutu dedim sonra güvenli modddan acarak ikinci hesabıda sildim  şimdi bilgisayarımı açarken su ekran gözüküyor buna tamam deyince admin hesabı na tıklayınca acılıyor ayrıca  ekranın sol alt köşeşinde  ilk açtığım hesab adı yazıyor

Ben  pcmin dügmesine bastıgım zamandirek açılmasını istiyorum   bunu nasıl yapabilirim

Ve 2. sorun pc acıkken admin hesabını kapat deyince bu cıkıyor we oturumu kapata tıklayınca cıkıyor

Sonra sol attan oturumu kapat diyorum yani benim ilk acıp silerken  dosyaları tut dediğim oturum bilgisayarımda gizli bir yerde duruyor heralde  yardım edinde düzelteyim  alttaki linkte word dosyasında  resimli olarak anlattım bu yazdıklarımdan  kimse anlamadı heralde kime sorduysam forumlarda  kimse düzeltemedi  link bu

mary_ank
28-02-2008, 10:30   |  #8  
Taze Üye
14 mesaj

bilgisayarı güvenli modda açarmısn? Bide öyle kullanıcı ayarlarına bak. Bilgisayar açılırken Güvenli mod için f10a bas sürekli

Borga-x
28-02-2008, 11:28   |  #9  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Benım bıldıgım o tuş F8 olmalı...

mary_ank
28-02-2008, 11:39   |  #10  
Taze Üye
14 mesaj

yanlış yazmış olabilirim sende sürekli açıklarımı mı arıyosun. Çok tuhafsın

OnnuuR
28-02-2008, 21:01   |  #11  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
2,675 mesaj

f'10a' üçüne yanlış yazmış olamazsın...
Tuhafsın:D

gkhankz
29-02-2008, 13:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Şimdi anladığım kadarıyla senin sorununu yazayım sonra da çözüm önerimi.
Senin pc ni administrator hesabı ile kullanıyordun.Sonra bilgisayarına yönetici olarak bi hesap daha açınca admin hesabı kayboldu.Bu durum normal çünkü Win.Xp işletim sistemi kullanıcı hesapları ile çalışmanızı istiyor.Siz bi kullanıcı hesabı atayınca da admin hesabını kaldırdı.
Şimdi yapmanız gerekn ise;
Kullanıcı seçme ekranı geldiğinde CTRL-ALT-DELETE tuşlarına bi kaç kez basın karşınıza kullanıcı adını ve şifreyi girme ekranı gelecek(Xp nin sundugu bir günenlik önlemidir.)
Kullanıcı adına administrator Şifreye de ne atadıysan onu gir
Sonra kullanıcı hesaplarından yeni bir kullanıcı ata.