Kullanıcı Hesapları Yardım Lütfen !

kalevra21
05-04-2009, 15:46   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj

Arkadaşlar mrb...
ben win xp kullanıcısıyım ( xp mi kaldı demeyin hemen vistaya bi türlü alışamadım : )  )

Ben xp deki GUEST hesabını açtım kendi hesabımada parola koydum...
yalnız guest hesabından giriş yaparken D ve E sürücülerimde görünüyor,, ben onlarada erişimi engellemek istiyorum çünkü içinde özel dosyalarım falan var...
yani kısacası misafir kullanıcının C dışında bir yere girmesini istemiyorum bunu nasıl yapabilirim bana yardım eder misiniz ???

CapanQGLU
05-04-2009, 16:40   |  #2  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Guest Hesabı Sınırlı Değil Mi Nasıl Görüyorlar, Sen Parolalı Hesabını Kapa Birde Öyle Dene.

kalevra21
06-04-2009, 17:33   |  #3  
OP Üye
96 mesaj

bende anlamadım parolalı olan oturumumu kapattım misafir kullanıcıyla giriş yaptım ama yine bütün dosyaları görebiliyorum... ne yapabilirim bu konuda acaba...

Süleyman.
06-04-2009, 17:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sürücüleri görürler. Sistem üzerinde bazı değişiklikleri yapmaları kısıtlıdır misafir hesabının. Bunun için görünmesini istemediğiniz sürücünün özelliklerine girin, orada güvenlik sekmesinde hangi kullanıcının sürücü üzerinde ne kadar tasarrufu olacağını belirleyin. Vista'daki menüde böyle. XP'yi unutalı çoook uzun zaman oldu:D Ama onda da büyük ihtimalle oralarda bir yerlerde vardır bu opsiyon...

Ahmet Ertuğrul
06-04-2009, 18:02   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Administrator hesabınla gir. O sürücülere sağ tıkla. Özellikler->Güvenlik. Ordan kullanıcı listesinden GUEST e tıkla. Aşağıdaki seçeneklerden istediğin şeyi kısıtla.

kalevra21
06-04-2009, 21:44   |  #6  
OP Üye
96 mesaj

kardeş dediğin şekilde bir yol yok ayrıca hiç bir yerde guest i göremedim... benmi yanlış yapıyorum acaba...???

Mustafa@PC
06-04-2009, 23:53   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
eltahir
Sürücüleri görürler. Sistem üzerinde bazı değişiklikleri yapmaları kısıtlıdır misafir hesabının. Bunun için görünmesini istemediğiniz sürücünün özelliklerine girin, orada güvenlik sekmesinde hangi kullanıcının sürücü üzerinde ne kadar tasarrufu olacağını belirleyin. Vista'daki menüde böyle. XP'yi unutalı çoook uzun zaman oldu:D Ama onda da büyük ihtimalle oralarda bir yerlerde vardır bu opsiyon...
Aynen Öyle Sürücüleri Görürler...

Ahmet Ertuğrul
07-04-2009, 00:31   |  #8  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
kalevra21
kardeş dediğin şekilde bir yol yok ayrıca hiç bir yerde guest i göremedim... benmi yanlış yapıyorum acaba...???
Önce Administrator hesabıyla giriş yapıyoruz.

Resimlere açıklama yazmıyorum, yeterince açık oldukları kanısındayım.