kullanıcı hesapları yardımm!!!!!

Çağrı KARACIKLAR
25-02-2011, 17:05   |  #1  
Çağrı KARACIKLAR avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
75 mesaj

merhaba arkadaşlar size belkide hepinizin bildiği bişey sorucam benim hesabım administrator olarak gözüküyor benhesabımı nasıl admin yapabilirim ve kullanıcılara nasıl yetki verebilirim bir yardım edermisiniz?

Yavuz Taşcı
25-02-2011, 17:48   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhabalar, admin demek zaten Administrator anlamına gelmektedir. Kullanıcı hesabınız Administrator olarak görülüyor ise başka bir işlem yapmanıza gerek yok.Kullanıcılarınıza yetki vermek konusunda ise daha detaylı şekilde bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız..
Kolay gelsin..

doktormert
25-02-2011, 21:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

nereye yetki vermen gerektiğini yazarsan yardımcı olabiliriz.

Çağrı KARACIKLAR
26-02-2011, 09:02   |  #4  
Çağrı KARACIKLAR avatarı
OP Üye
75 mesaj

arkadaşlar pardon bu konularda pek bilgi sahibi deildim şimdi biraz araştırma yaptım sanırım şimdi size sorunumu anlatabilicem xD benim hesabım şu anda administrator olarak gözüküyor ancak ben bu hesabımı standart hesap yapıp administrator hesabının gizli birşekilde kalmasını istiyorum yani parola sorma yeri geldiğinde ctrl-alt-del yapıp administrator hesabına giriş yapmak istiyorum onun haricinde bilgisayarı yeni açtığımda sadece standart hesap gözüksün ve parolayı girip standart hesaba giriyim ama adminisrator e girmek istediğimde ctrl-alt-del yapıyim yetki derkende diyelim bir sınırlı hesabımız var bunu administratör hesabıyla program yükleyip kaldırması için nasıl izin vericem? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Tuğsan
26-02-2011, 09:28   |  #5  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Yeni bir user yarat, ona administrator yetkilerini ver. Oturum acma seklini degistir.. Bu sekilde mecvut kullanicilarini oturum acanlar goremez. Sinirli hesapla program yuklerken sag clik ile administrator olarak calistir dersen sifre sorar ve kurulumu yapar, onun disinda kullanici gruplarinin haklarni degisteremezsin. Sanirim power users grubuda program kurma yetkileri aliyordu.. Ama tam emin degilim.

Çağrı KARACIKLAR
26-02-2011, 09:42   |  #6  
Çağrı KARACIKLAR avatarı
OP Üye
75 mesaj

evet akıllıca bir yöntem sağol tuğsan ama bunun oturum açma şeklini değiştirme yolu yokmu ? Bide yeni bir sınırlı hesap açmak istemiyorum administratorü sınırlı yada standatr hesap yapmak istiyorum ve administrator saklı ve şifresiz olacak

Son Düzenleme: Çağrı KARACIKLAR ~ 26 Şubat 2011 09:43
Tuğsan
26-02-2011, 12:13   |  #7  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Oturum acmanin yolunu degistirmek icin   http://forums.whirlpool.net.au/archive/1355528 burada adim adim acikliyor.