kullanıcı hesaplarının şifresini unuttum

S_E_N_E_M
29-08-2007, 08:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Benim yigenim kullanıcı hesaplarından parola koymus bilgisayara..yanlış yazdıgından her seferinde açamadım bilgisayarı..Bu hafta yetişmesi gereken dosyam var 2 günüm kaldı ne yapcagımı şaşırdım.Format atmadan başka çare var mı acaba???

LÜTFEN ACELE CVP VERİRSENİZ SEVİNİRİM..Ağlıyor

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 29 Ağustos 2007 11:18
cnkt_24
29-08-2007, 12:10   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
99 mesaj

Kullanıcı Hesaplarına mı Şifre Koymuş Yoksa Bilgisayar Açılışına mı? Benim Bildiğim Kullanıcı Hesaplarına Şifre Konulamıyor...

stern
29-08-2007, 12:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

genelde windows kurulumunda administrator şifresi koymadan kurulum yapılıyor. güvenli modda adminsitrator ile oturum açmayı denermisn bu şekilde kullanıcın şifresini değiştirebilirsin. eğer burda da şifre ile ilgili problem yaşarsan CIA commander adlı programı kullanmayı deneyebilirsin

viking20
29-08-2007, 12:55   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Eyvah!Şifremi unuttum:
Şifrelerini unutan Windows NT, 2000 veya XP kullanıcıları, kapalı kapılar ile karşı karşıya kalırlar. CHIP, zekice hazırlanmış bir araç yardımıyla tüm yerel kullanıcı parolalarını nasıl elde edebileceğinizi ve verilerinize nasıl ulaşacağınızı gösteriyor.

-------------------
Bilgisayarın "administrator" hesabına şifre koymadıysan XP de oturum açma ekranı çıktığında iki defa "ctrl+alt+delete" kombinasyonunu uygula. Karşına kullanıcı adı ve şifre yazacağın bildiğimiz oturum açma ekranı çıkar. İsmini administrator olarak gir. Ardından doğru denetim masasına, "Kullanıcı Hesapları"ndan şifre değiştirmeye...
----------------------

----------------------
Şifremi Unuttum Bilgisayarı Açamıyorum:
Bilgisayarı Güvenlik kipinde Açarak Administrator'den giriş yapın ve hangi kullanıcının şifresi unutulduysa ona direk şifre verin
Şifreyi Biliyorum Ama Bana Sormasını İstemiyorum.Üzerine Tıklayınca Direk Girsin İstiyorum:
Başlat/Ayarlar/Denetim Masası/Kullanıcı Hesapları Hangi Kullanıcı İseniz Ona Tıklayın Şifreyi Kaldır deyin
Şifreyi Unuttum Ve Bilgisayarım Açılırken Bana Hiç Şifre Sormasın:
Güvenlik Kipte Aç Administratorden giriş yap bütün kullanıcı adlarını sil bilgisayarı yeniden başlat
Bilgisayarımda Hiç Şifre Ekranı Çıkmasın Direk Açılsın:
Başlat/Ayarlar/Denetim Masası/Kullanıcı Hesapları --> Bütün kullanıcıları kaldırın
(alıntı)

Son Düzenleme: viking20 ~ 29 Ağustos 2007 13:14