kullanıcı yetkileri üzerinde değişiklik yapmak

sedatuysal52
29-04-2006, 09:49   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

merhaba, windows xp de iki tip kullanıcı yetkisi var yönetici ve sınırlı. Network teki bütün kullanıcıları sınırlı yaptım. örneğin ben sadece ağ bağlantı ayarlarını değiştirmelerini istemiyorum. Programa ekle/kaldır vs. olayları serbest bırakmak istiyorum. kısacası benim şu kullanıcı şunları yapabilir, şunları yapamaz gibi olayları gerçekleştirebileceğim bir program veya komut var mı? yardımcı olursanız sevinirim. sevgi ve saygılarımla...

bayraktar06
29-04-2006, 22:17   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

dediğin düzenlemeri xp de yapamazsın..xp nin belirli kalıpları var kullanıcılarla ilgili bunun dışına çıkmana izin vermiyor..ya sınırlı ya da yönetici olarak kullanıcı tanımlayabilirsin..yapabileceğin en fazla görev ayarı kullanıcıların şifre değiştirmelerine izin verme veya vermeme bir de hesap kapatma...daha fazlasını yapmak için server kullanman gerekir..istediğin düzenlemeri ancak o şekilde yapabilirsin..

pckologtabur
01-05-2006, 13:25   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

bu kısıtlamalrı yapabileceğin yazılımlar var.microsoftun da vardı ama ismini hatırlamıyorum

omerfaydali
01-05-2006, 16:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

security administrator programını kullana bilirsin veya server 2003 ile active directory kurman gerekli kolay gelsin