Kullanıcıların Firefox'ta görmek istedikleri

CHIP Online
31-08-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Popüler internet tarayıcısı Firefox nasıl daha iyi olabilir? İşte Firefox'taki 5 önemli eksiklik...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/kull ... edikleri_14940.html

Resimlerle: Firefox 4.0'dan taze görüntüler

Firefox eklenti seçenekleri sayesinde pek çok kullanıcının favorisi ve Internet Explorer'dan sonra en yaygın kullanılan internet tarayıcı. Birbiri ardına gelen yeni sürümler ve ilerideki sürümlerin konsept çalışmalarıyla son günlerde hız kesmeden rekabeti körüklüyor. Biz de kullanıcıların Firefox'ta görmeyi arzuladığı 5 özelliği sizler için derledik.

Firefox'un kullandığı bellek miktarı geçtiğimiz yıllarda arttı. Yükü artan Firefox'u hafifletme ve hızlandırma yöntemleri bir yana, Mozilla bu konuya bir el atsa çok iyi olur.

Bazı testlerde Firefox'un hafıza kullanımı diğer internet tarayıcılara göre oldukça iyi durumda gözüküyor. Ancak yine de kullanıcılar Firefox'un çok fazla hafıza tüketmesinden kaynaklanan yavaşlamalardan şikayetçi. Eklentiler kullanıcının kendi kararı ancak yine de zaman zaman 1GB'ın da üzerine çıkabilen bellek kullanımı büyük bir sorun.

Tüm konu: Kullanıcıların Firefox'ta görmek istedikleri

İzleyin: Bir bakışta Firefox 3.5

Resimlerle: Firefox 4.0'dan taze görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox'ta gördüğünüz eksikler neler?

PcMaKeR
31-08-2009, 11:31   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Eline sağlık Ali Güngör.
Ram kullanımı çok yüzsüz Firefox un.
Tek tabda flashlı sitelerde 120 - 250 MB arası oynuyor hele video.google.com da.

Sekme işine gelince. IE8 ve Chrome gibi her tab 1 exe de çalışsa çok iyi olacak. tek exe den geçtim iki farklı firefox penceresi bile tek exe den yönetiliyor. biri çöktümü hepsi gidiyor...

IE8 o konuda süper. tab ın biri çöksün hemen kurtarıp kaldığınız yerden devam ediyor. Firefox güzel bir tarayıcı güvenli hızlı ama tutarsız davranıyor...

M.G.G
31-08-2009, 11:39   |  #3  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Eline sağlık Ali Güngör.
Ram kullanımı çok yüzsüz Firefox un.
Tek tabda flashlı sitelerde 120 - 250 MB arası oynuyor hele video.google.com da.

Sekme işine gelince. IE8 ve Chrome gibi her tab 1 exe de çalışsa çok iyi olacak. tek exe den geçtim iki farklı firefox penceresi bile tek exe den yönetiliyor. biri çöktümü hepsi gidiyor...

IE8 o konuda süper. tab ın biri çöksün hemen kurtarıp kaldığınız yerden devam ediyor. Firefox güzel bir tarayıcı güvenli hızlı ama tutarsız davranıyor...

Bende firefox 3.5.2 var.Bir tab çöktü mü biraz bekleyin çöksün
firefox'u tekrar açın çöken tablarınz geri gelcektir.
Bu arada bende firefox'un Ram kullanımından şikayetçiyim 512 mb ram'i olan Pc'ye eklentili firefox yükledin mi çökertir.

Son Düzenleme: M.G.G ~ 31 Ağustos 2009 11:42
ismet35
31-08-2009, 11:45   |  #4  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

Evet bence bellek kullanımında da FF bu sınırı biraz aştı bence..Chrome kullanıyorum arada bi nedense bazı sitelerde takılıyor .IE 8 e geçicem geçemiyorum..
Valla benim için şu anda en iyisi FF. Fazla yavaşlama da hissetmedim. Sadece 2 eklentim var onlarda en gerekliler benım için.

Kapalı Hesap (145254)
31-08-2009, 17:23   |  #5  
Kapalı Hesap
82 mesaj

bence sorunlardan birisi yeni sekme açılınca anasayfa gelmesini ancak eklenti ile yapabiliyoruz.buda eklenti kullandığımız için tarayıcı yavaşlamasına neden oluyor.

Feel Good
31-08-2009, 18:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj
Alıntı: alidemirtas  
bence sorunlardan birisi yeni sekme açılınca anasayfa gelmesini ancak eklenti ile yapabiliyoruz.buda eklenti kullandığımız için tarayıcı yavaşlamasına neden oluyor.
Yeni sekme açtığımda anasayfanın gelmesi için, yukardaki Home(ev) simgesine tıklıyorum. Çok uğraştırıcı bir şey değil bence. Bunun için eklentiye ihtiyaç duymuyorum.

Toxic
31-08-2009, 18:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

Tartışıyoruz: Firefox'ta gördüğünüz eksikler neler?
yüksek oranda bellek tüketimi :S:S

Hayalet 26
31-08-2009, 18:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Bence beş para etmez bir tarayıcı.Zırt pırt çökmekten başka bişey yaptığı yok...