Kullanmadığım halde kota aşımı

HPQ-User
06-05-2009, 23:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

travego sormuş:
Merhaba ,
Kullanmadığım halde bu ayli adsl faturam 64 lira geldi .
İnternet explorerda açılış sayfam kendiliğinden değişti .
fashi diye bir site açılıyor . İnternet seçeneklerinden başlangıç sayfası bölümü donuk değiştiremiyorum .
Bir siteye girildiğinde fashi nin altında açılıyor .
Ip adresimin kullanıldığından şüphe ediyorum .
Yardımcı olabilirseniz sevinirim .
şimdiden teşekkürler ............

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

--MaTaDoR--
06-05-2009, 23:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
385 mesaj

arkadaş belliki virüs yada trojan yemiş yoksa kullanıcı adışifresi başka bir yerden girilsede fark etmiyor cunku hangı hat uzerınden ınıyorsa o hatta kota kayıt oluyor birde olayın kablosuz net durumu var o zaman kota asabılır tabi değil mi bu kadr açıklama yeter.

Süleyman.
06-05-2009, 23:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Virüs kapmışsınız. Şunları yapın: Çalıştır'a regedit yazıp enter tuşuna basın. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main yolunda start page değerini tıklayarak istediğiniz giriş sayfasını yazın. Bilgisayarınızı güncel bir güvenlik yazılımı, "combofix" ve güncel bir anti-spyware programıyla taratın.

Ekleme: Ayrıca başlangıçtan gereksiz programları kaldırın. Bazı programlar belli aralıklarla sunucularına bağlanıp güncelleme kontrolü yaparlar. Sisteminize girip sizden internet kullanan biri büyük ihtimalle yok.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 07 Mayıs 2009 00:33
xmenevren
07-05-2009, 00:23   |  #4  
xmenevren avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
916 mesaj
eltahir
Virüs kapmışsınız. Şunları yapın: Çalıştır'a regedit yazıp enter tuşuna basın. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main yolunda start page değerini tıklayarak istediğiniz giriş sayfasını yazın. Bilgisayarınızı güncel bir güvenlik yazılımı, "combofix" ve güncel bir anti-spyware programıyla taratın.

Ekleme: Ayrıca başlangıçtan gereksiz programları kaldırın. Bazı programlar belli aralıklarla sunucularına bağlanıp güncelleme kontrolü yaparlar. Sisteminizi girip sizden internet kullanan biri büyük ihtimalle yok.

katılıyorum