kurtarma cd si

HPQ-User
10-04-2009, 16:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
arkadaşlar biligisayarım 1.54 haftadır  açılmıyor daha doğrusu şifreyi giriyorum oturum açılıyor diyor ve hiçbir masaüstü ikonu göstermeden(sadece duvar kağıdı gözüküyor) oturum kapatılıyor diyor ve bilgisayar tekrar şifre istiyor (şifre kutusu küçük ve xp standart modelde arka planda siyah)                                  şimdi   1.bana xp cd sinden bilgisayarı nasıl boot edebileceğimi biri anlatabilirmi    2.bartpe diye bir kurtarma programı var bunu kullananlar varmı varsa iyi sonuç aldılarmı    3.bilgisayardan tüm bilgileri kuratarabilirmiyim(tüm herşey yeni birim cde)    4.biri bana işe yara bir kurtarma programı önerebilirmi? lütfen benimle mental adlı üye aracılığıyla bağlantıya geçin yada konuma cevap yazın lütfen

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
fat 32 800 mhz 30 gb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322)

Süleyman.
10-04-2009, 17:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

1. Windows'u onarmayı deneyin. Bilgisayarınız açılırken "Press F? to Enter Setup" yazar. Oradan setup'a girin. "Boot" menüsüne girerek "Primary Boot Device" seçeneğini CD olarak işaretleyin. Bundan sonra kaydedip çıkın. Bilgisayarınız CD'den başlatmak için bir tuşa basın diyecektir. Basın. Windows XP'yi şimdi kurmak için "Enter"a basın. Sonraki menüde onarmak için "R"2ye basın seçeneğinde Windows'u onarabilirsiniz.
2. Bahsettiğiniz programı bilmiyorum.
3. Bilgisayarınızdaki çoğu bilgiyi kurtarabilirsiniz. "Recover My Files" programı ile. Ama önce onarmayı deneyin.
4. "Recover My Files", "Easy Recovery".