kurtarma cd si

HPQ-User
11-02-2012, 14:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ogrt sormuş:
Yeni bir "Dell 1564" model diz üstü bilgisayar aldım. İnternetten okuduğuma göre Recovery DVD oluşturmak gerekiyormuş; ancak bu konuda internette ne kadar araştırma yaptıysamda bu konuyu tam olarak açıklayan bir site bulamadım.
Dell'in eski modellerine ait recovery dvd oluşturma ile ilgili bir yazı buldum.
"Bir Recovery (Kurtarma) CD si oluşturmak: Windows ortamında Başlat -> Programlar -> Dell Accessories -> Driver OS Recovery CD seçeneğine tıklanarak açılan sihirbaz yardımı ile bir kurtarma CD si oluşturulabilir." yazıyor.
Ancak benim bilgisayarımda böyle bir kısım yok ayrıca bilgisayar içerisinde ne kadar aradıysam da böyle bir program bulamadım.
Sistem onarım diski oluşturdum 3 dvd tuttu ancak internette yazdığına göre bu recovery dvd değilmiş recovery dvd bir defa oluşturulabiliyormuş ben sistem onarım diskinden iki defa oluşturunca bunun o olmadığını anladım.
Size bu konuda birkaç sorum olacak;
1: DELL 1564 için Recovery DVD nasıl oluşturulur?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
dell inspiron 1564

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/5.0)

Erdem_Aydın
11-02-2012, 15:46   |  #2  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Bunun için sistem yedeklemeyi kullanabilirsiniz çok daha basittir. Denetim masası > sistem ve güvenlik > Yedekleme ve Geri Yükleme > Bilgisayarı yedekle diyerek recovery nizi oluşturabilirsiniz.

Kapalı Hesap (154666)
11-02-2012, 20:06   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Ben olsaydım bu dvd yi firmadan talep ederdim.
Yasal olarak bu dvd yi vermek zorundalar.