kurulan prog. otomatik siliniyor

HPQ-User
14-04-2008, 18:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dil_lenci sormuş:
vista ultimate veya herhangi bir diğer vista işletim sistemine kurduğum programlar pc yi yeniden başlattıktan sonra otomatik olarak siliniyor. program files te dosyalar mevcut ama kullanamıyorum. her seferinde yeniden kurmak zorunda kalıyorum.örneğin winamp winrar hatta visual studio bile siliniyor. ne yaptı isem düzeltemedim. film izlemek için bs player yüklüyorum yeniden başlatınca oda siliniyor. üstelik kurduğum prgoramların çoğu vista uyumlu ama yinede siliniyor... bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
işletim sistemi vista ultimate işlemci core 2 duo 2.4 ati radeon 512 mb ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

kumsaati23
14-04-2008, 19:27   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

bilgisayarına deep freeze tarzı bilgisayar yeniden başladığında bütün değişiklikleri geri alan bir program kurmuş olabilir misin??

frkn_ua
15-04-2008, 00:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

anakartında güvenlik kartı olma ihtimalide var...

dil_lenci
15-04-2008, 19:15   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Pc de deep freeze veya herhangi bir güvenlik programıda kurulu değil. sadece kurulan programlar pc yeniden başlatılınca yeniden çalışamaz hale geliyor. program files klasöründe kurulan programlar mevcut .exe leri de var ama yinede açılmıyor.
ana kartın güvenlik sorunu nasıl bişey tam olarak bilmiyorum ama eğer öyle bi sorun varsa bu olayın xp de de yaşanması gerekmiyormu ? yaşadığım sorun sadece vista da gerçekleşiyor. defalarca format attım. içinde ne var ne yok sildim ama yinede aynı sorun var. acaba kurduğum vista da herhangi bi sorun mu var yoksa bana sahtemi sattılar :)
yardımlarınız için şimdiden tşkkürler