Kurulu Xpden Cd yapılabilir mi?

Unsterblich
11-12-2009, 14:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Selam elimdeki Windows XP cdsi kırıldı başka bir xp cdside yok sormak istediğim şu anda bilgisayarda yüklü olan xpy bilgisayardan bir cdye yüklemenin bir yolu varmı. kurtarma cdsi gibide olur ama bootlu bir cd olması gerekiyordu oluşturulacak cdnin formattan sonra cdyi takınca tekrar kurabileyim.
bunun bir yolu varsa ve cd olmadan bilgisayardaki xpden bir cd oluşturulur diyorsanız lütfen yardımcı olun.
şimdiden tşk.

Karacellat
11-12-2009, 14:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
467 mesaj

olmaz böyle birşey mümkün değil yeni bir cd edinmelisin

By_Kert
11-12-2009, 14:28   |  #3  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Çok sağlıksız olmaz bence hiç deneme

Unsterblich
11-12-2009, 14:34   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

Olmaz diyorsunuz yani.
servisler kendi kullandıkları cdleri vermiyorlar. piyasada satılan xplerede pek fazla güvenemiyorum normalinde yüklersin sorun gözükmez ama adam servis yada benzeri dosyaları değiştirmiştir. sonra tüm bilgilerini ele geçirebilir.
bu tip tehlikelrden kurtulmanın tek yolu sanırm lisans almak
bir kaç yere sordum orjinal Xp cdsi lisansı Home versiyonu 90 $ diyorlar Pro içinde 135 $ diyorlar acaba orjinal xp mi alsam diyorum
home daha ucuza geliyor pro ile arasında çok fazla bir fark yoksa önerirmisiniz xp home almamı yoksa pro daha mı iyi ben ikisinide kullanmıştım gözle görülür bir fark görememiştim ne yapmalıyım sizce

Karacellat
11-12-2009, 14:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
467 mesaj

benim önerim eski yazılımlara para vermemen alıyorsan windows vista veya windows 7 alman ama ben kesinlikle winows 7 almanı öneriyorum

Unsterblich
11-12-2009, 14:45   |  #6  
OP Taze Üye
17 mesaj

Windows 7yi bende düşündüm ama henüz bazı şeyleri desteklemiyormuş galiba mesela ben knight ve metin2 oynuyorum boş vakitlerimde win7 destekleri varmı bilmiyorum bu oyunların.
birde win7 fiyatları nasıldır ev kullanıcısı için en iyisi hangi sürümüdür hiç bir bilgim yok.

cbilgen13
11-12-2009, 15:55   |  #7  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj
Alıntı: Karacellat  
olmaz böyle birşey mümkün değil yeni bir cd
neden olmasın onuda açıklasaydın... mümkün değil diye bişey yok arkadaşım hatalı bilgiler vermeyin...
soruyu soran arkadaşım eğer sisteminde virüs yoksa düzgün şekilde çalışıyorsa norton ghost benzeri bir programla imaj alabilirsin...ama çok fazla şuan yüklü mp3,film gibi kişisel dosyan varsa  bu alacağın backup cd yada DVD'lerin sayısını artırır...ama istediğin gibi BOOT'lu kurtarma cd'leri yapabilirsin..

mustafa2116
13-12-2009, 10:19   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: Unsterblich  
Windows 7yi bende düşündüm ama henüz bazı şeyleri desteklemiyormuş galiba mesela ben knight ve metin2 oynuyorum boş vakitlerimde win7 destekleri varmı bilmiyorum bu oyunların.
birde win7 fiyatları nasıldır ev kullanıcısı için en iyisi hangi sürümüdür hiç bir bilgim yok.
windows 7 nin metin2 açtığını biliyorum ama knight açıyormu bilmiyorum.