Lan baglantısı kuramıyorum

HPQ-User
20-04-2009, 18:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mefey sormuş:
modemde internet baglantısı görünüyor lan baglantısı görünmüyor. ikikez format attım ethernet kablosu ve modem saglam baska pc de denedim çalıştı. ilk formattan sonra lan baglantısı vardı asus un yayınladı vga sürücüsünü yükledim tekrar baslatıktan sonra ethernet baglantısı bir türlü çalısmadı ethernet bagdastırıcısı yüklü  olmadıgını gösteriyor.ikinci formattan sonra hiç birsey degişmedi. driverları yüklemeye çalıstım dosya hatası verdi.bi formda bios update önerdi işe yararmı?nasıl yaparım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus p5l-mx anakart
msı nx7300 td250e ekran kartı
p4 3.2 islemci çift çekirdek
ddr 512 ram 533
airties 205 modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Süleyman.
20-04-2009, 19:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bios update işe yarayabilir ama risklidir. Update ederken elektrik kesilirse filan anakarta veda etmek zorunda kalabilirsiniz. Ekran kartı sürücüsünün eski çalışan versiyonunu kurun önce. Anakartın Chipset sürücüsünü güncelleyin. Sürücü yüklemeye çalışırken verdiği hata nedir? Ethernet kartınızda donanım kaynaklı bir arıza da olabilir. Daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

ismailmazi
20-04-2009, 19:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
368 mesaj
HPQ-User
mefey sormuş:
modemde internet baglantısı görünüyor lan baglantısı görünmüyor. ikikez format attım ethernet kablosu ve modem saglam baska pc de denedim çalıştı. ilk formattan sonra lan baglantısı vardı asus un yayınladı vga sürücüsünü yükledim tekrar baslatıktan sonra ethernet baglantısı bir türlü çalısmadı ethernet bagdastırıcısı yüklü  olmadıgını gösteriyor.ikinci formattan sonra hiç birsey degişmedi. driverları yüklemeye çalıstım dosya hatası verdi.bi formda bios update önerdi işe yararmı?nasıl yaparım?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus p5l-mx anakart
msı nx7300 td250e ekran kartı
p4 3.2 islemci çift çekirdek
ddr 512 ram 533
airties 205 modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

bu linkten asusun otomatik bios update programı ile güncelleyebilirsin.türkçe resimli anlatım mevcut.resimli anlatımda nasıl anlatılıyorsa sırayla düzgünce hatasız yap.

mefey
21-04-2009, 13:19   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Anakartın orjinal driver sürücüleri yok.Asus un kendi sitesinden indirdigim sürücüleri yüklemeyi denedim bi dosyanın eksik oldugunu dair hata verdi ama dosyanın ismi yazmıyor.sadece ses sürücüsünü yüklerken sys uzantılı high audio doysayı eksik olduguna dair bi hata verdi.