laptop açılırken aniden kapanıyor

HPQ-User
02-12-2011, 16:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kalender05 sormuş:
sorunum bilgisayarın dvd rom çalışmıyordu.bende bilgisayarımı söktüm. Tüm vidalarını sonra dvd rom çıkardım. ,temizleyip geri taktım.sonra makinzyı çalıştırdım.artık dvd rom çalışıyordu.daha sonra makinayı tekrar kzpattım.dvd romun çalıştıgını görünce vidalzrı takıp makinayı tekrar açtım.açılırken sesli uyarı ve alttaki üç lamba yanıp sönüyor sonra tık elektrik kexiyor kapanıyor.tekrar tekrar ddnedim dıd dıııd dıııd çok kez aynı anda işıklarda yanıp sonüyor tık elektirik kesiliyor .tamirciye götürdüm ramlardan diil hdd den diil sogutucu normal çalışıyor dendi ama nereden kaynaklandıgını bilemediler.şu an makinayı istanbula yolladım.oradada ana kartta sorun olmadıgı ama iki köprü varmış onlardan olabilecegi söylendi.vesselam haber bekliyorum.surum sizce bu poblem nereden kaynaklanıyor.Ana problem benim sökmemliydim.ama sökmüş bulunduk işte : )))

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
casper nirvana core2 2.0 işlemci 4gb ram 1gb ekran kartı üstünde win7 ultimate 64 bit yüklü

İnternet Tarayıcı: Opera/9.80 (S60; SymbOS; Opera Mobi/SYB-1104051448; U; tr) Presto/2.7.81 Version/11.00