Laptop Arıza Sorun Yardım.

game over
24-09-2010, 02:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
234 mesaj

Merhaba arkadaşlar. laptopumu az once kullanıyordum yaklaşık 10 saattir çalışıyordu. birden kendi kendine kapandı pat diye. baktım ısındı dedim heralde bekliyim soğusun tekrar açarım dedim. sonra 1 saat geçti soğudu düğmesine bastım ve ekrana hiç bişey gelmiyor sadece Power düğme ışığı yanıyor yanıp sonmuyor yani ve fan çalışıyor. yaklaşık 3 4 sn sonra kapanıp tekrar kendini açıyor ve o şekilde kalıyor. anlam veremedim. düşündüm şimdi Ramde sorun olsa ekrana niye goruntu gelmiyor? anakart yada ekran kartında olabilir dedim. hard disktede olsa ekrana bişey gelirdi en azından falan diye düşündüm ama yinede buraya sorayım dedim. daha once başına gelen varsa ne kadara mâl oldugunuda sölerse sevinirim. Markası Datron.

Banned
24-09-2010, 14:16   |  #2  
Banlandı
90 mesaj

adatörle mi pille mi kullanıyordun

agokalp
24-09-2010, 14:48   |  #3  
Yeni Üye
24 mesaj

Bilgisayarınızı alalı tahmin ediyorum 2-3 sene geçmiştir.Sorun anakartta yüksek ihtimal ve kondansatörlerde.Çok düşük bi ihtimalle ekran kartında da olabilir.Benimde Hp Pavilionum vardı aynı sorun benimde başıma geldi.2 gün hiç kapanmamıştı pc sonra kendim kapattım ama sonra bidaha açılmadı aynı bu sorun olmuştu.Ben anakartı değiştirdim sorn çözldü.Aynı sorunu br arkadaş yaşamış ve sorunun ekran kartından olduğunu söylemişler.Eğer sorun anakarttansa ki yüksek ihtimal öyle sana 200-300TL civarı bi yara açacak.