laptop bilgisayar kullanımı

HPQ-User
28-06-2008, 18:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

keko sormuş:
arkadaşlar merhaba ben laptop bilgisayar alacağım ama laptop bilgisayar hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim bana yardımcı olursanız sevinirim :bilgisayar kullanma süresi ortalama kaç saattir bilgisayaradaki pil ne işe yarar pil bilgisayara takılıyken hemde kullanırken pilin ömrü kısalırmı ben bilgisayarı kullanmak istediğim zaman hem şarj da kalmasını istiyorum nasıl kullanabiirim? bilgiayarın pilini çıkarıp şarja takıp kullanabilirmiyim masaüstü bilgisayar gibi valla hiç bir bilgiye sahip olmadığım için bu soruları sormak istiyorum? şimdiden tşk ler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows vista premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Koray Kocaman
28-06-2008, 19:10   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Merhaba

Dilerseniz, bilgisayar konuları ile bilginizi biraz daha arttırmanız sizin yararınıza olacaktır.Konu ile ilgili olarak kursumuzdan faydalana bilirsiniz.

Mehmet-
28-06-2008, 20:08   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
HPQ-User
keko sormuş:
arkadaşlar merhaba ben laptop bilgisayar alacağım ama laptop bilgisayar hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim bana yardımcı olursanız sevinirim :bilgisayar kullanma süresi ortalama kaç saattir bilgisayaradaki pil ne işe yarar pil bilgisayara takılıyken hemde kullanırken pilin ömrü kısalırmı ben bilgisayarı kullanmak istediğim zaman hem şarj da kalmasını istiyorum nasıl kullanabiirim? bilgiayarın pilini çıkarıp şarja takıp kullanabilirmiyim masaüstü bilgisayar gibi valla hiç bir bilgiye sahip olmadığım için bu soruları sormak istiyorum? şimdiden tşk ler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows vista premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Laptobu pili takılıyken fişe takıp kullanman pilin ömrünü yavaş yavaş kısaltır. Pirizde kullanacağın zaman pili sökersin (sökmesi çok kolay) o şekilde kullanırsın hiç bir sorun kalmaz. Laptobun masaüstünden farkı küçük olmasıBeğendim

onlineTR
28-06-2008, 20:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,947 mesaj

önce al sonra sor bence....:))

Reborn91
28-06-2008, 21:12   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

dizüstünde oyun falan oynamak istiyorsan bayagı bir para vermen gerekiyor =) ayrıca yuksek performanslı bir dizüstü aldıgındada ısı problemleryle ugarassıyorsun bu aylarda.. ama tabiki taşınabilir olması en büyük avantajı karar senin.. ama aynı fiyata cok daha performanslı bir masaüstü pc alabilceğini unutma...

DaRWeLL
28-06-2008, 22:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

fişle çalıştırırken pili çıkar.bu pil ömrünü çok kısaltır.ama bilgisayarı sürekli pilsizde bırakma haftada birkere falan tamamen boşalt.bilgisayarı kullanmadığın zaman daha çok fişte değilde pilde bırak.ani elktrik gidip gelmeleri vs. şeyler bilgisayarına zarar verebilir..