Laptop ekranından pc kumanda

wodibow
08-03-2011, 14:57   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Arkadaşlar yanımda monitör taşımamak ve hem laptobu hemde pc yi aynı anda kullanabilmek için bir bağlantı kurup laptop ekranından pc yi de görebilir miyim?

wodibow
08-03-2011, 15:17   |  #2  
OP Üye
84 mesaj

LogMein nedir, donanım mı, kablo mu, program mı ?

Tuğsan
08-03-2011, 15:32   |  #3  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Bende notebook monitorunu dedigin gibi kullanmayi kisa bir sure arastirmistim ama ogrendigim kadariyla bunun bir yolu yok. BIr sekilde ekran karti cikislarini output degil input olarak calistirman lazim. Acikcasi cok fazla kurcalamadim donanimsal bir zarar vermemek icin. Uzak masa ustu yapmak istemiyorsan, Teamviewer gibi sistemi fazla yormayan , bir yazilim isini gorecektir.

Tuğsan
08-03-2011, 15:47   |  #4  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj
Alıntı: Taşcı  
Lütfen Sayın Tuğsan konu hakkındaki bilginiz yeterli değil kişiyi yanlış yönlendirmeyin yukardaki yazdığım ikinci yorumda konuya biraz daha ayrıntı ekledim sizinde okumanızı tavsiye ederim.
Tasci ne sacmaliyorsun sen? Hardware olarak yapmanin bir yolu varsa yaz bizde bilelim gorelim ustun bilgilerini.. Evet ben yanlis yonlendiriyorum ve sen cok iyisin bu konularda simdi anlatsana su laptop ekranini desktopun monitoru olarak kullanmayi...

Not : Dur ben sana biraz anlatayim teamviewer programini, acilista calistir dersin birde dinamik sifre koyarsin, sonra makina acik oldugu surece baglanti kurabilirsin, keza ayni ev icinde iki makina yanyanayken interti kullanmak sacmaliginada engel olursun, makinalarin ic agda birbirlerini gormesi birbirlerine baglanmalari icin yeterlidir. Makinalar arasi dosya transferi, kayit, sunum islemleride oldukca kolay ve hizlidir ve program free dir.

Son Düzenleme: Tuğsan ~ 08 Mart 2011 15:55
Kapalı Hesap (172709)
08-03-2011, 15:52   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

http://www.seyretogren.com/video ... aktan-baglanin.html

LogMeIn ile bilgisayarınıza uzaktan bağlanı

Alıntı: wodibow  
LogMein nedir, donanım mı, kablo mu, program mı ?
Son Düzenleme: Kapalı Hesap (188482) ~ 08 Mart 2011 15:53
Tuğsan
08-03-2011, 16:19   |  #6  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Once insanlarin neyi bilip neyi bilmediginden emin ol, sonra onlara bilip bilmemekle itham et. Sonra gel benim konusma tarzimi yargila.. Zeytin yaginin hasiyim su yuzeyinin hastasiyim edalarina da hic girme cevabini alinca.....

Cok net olarak yazdim, anlatsana bakalim notebook ekranini desktop icin monitor olarak kullanmayi, ben yanlis yonleririyormusum da bilgilerim yetersizmis de.. Simdi seni dinleyelim bakalim Einstein..

wodibow
08-03-2011, 16:35   |  #7  
OP Üye
84 mesaj

Arkadaşlar ilgilerinize çok teşekkür ederim.
Sakin olalım lütfen herkes kendi anladığı biçimde ve bildiği kadarıyla birbirine yardımcı
olmaya çalışıyor birbirimizi kırmaya değmez.

İnternet bağlantısına gerek kalmadan iki makina yanyana iken kablolu vga-ethernet yada bluetoothlu onlar olmazsa router kablolu, kablosuz modemle yani olabilecek en yakın bağlantı lazım bana.

Laptop w7 - pc xp

Anlayış, sayygı, sabır lazım bize birbirimize düşürmek isteyenler ve düşmanlarımız çok zaten.

Son Düzenleme: wodibow ~ 08 Mart 2011 16:47
Tuğsan
10-03-2011, 02:36   |  #8  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Benim konuyla ilgili bilgimin olmadigina kanaat getiren  ve beni insanlari yanlis yonlendirmekle suclayan ustun bilge  kisi, ne oldu? Sustun? Soylesene hangi verdigim bilgi yanlis ? Bu arada halen senin cozumunu bekliyorum ilgili konuda..

Sana bir oneri, abi nasihati... Aksini ispatlayamiyorsan, millete iftira atma. Hadi burasi sanal ortam, at mesaji sonra kac-kaybol, ama gercek hayatta cok rezil kepaze olursun...

Tuğsan
10-03-2011, 16:27   |  #9  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Sen benim konusma tarzima laf soylemeden once kendi ahlaki degerlerini bir yargila. Bu arada ben senin icin msn filan acmayacagim. Sana haddinden fazla zaman harcadim cevap vererek. Birdaha benim yazdigim birseyin yanlis oldugunu dusunuyorsan, dogrusunu yazmadan iftira atmaya kalkisma.. Simdi hayatta bol sans sana.