laptop fan arıza

game over
13-08-2009, 21:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
234 mesaj

arkadaşlar laptopumun bu başına gelen 2. olay..
ilk aldığımdanberi 2. ki kez yaşıyorum pc yi yeni açtığımda yani tabiri caizsesoğukken fandan bir ses geliyo tırrrr die donuyo duycaksınız.. go kartarabaları gibi ses çıkartıyo..
ısınınca yok oluyor ..
ilkbaşıma geldiğinde servise gonderdim dediler fanı değiştirdik tamam olduve şimdi yine başıma geldi çok üşeniyorum goturmeye ve neden bu olupduruyor ?
neden sürekli fanı böle oluyo ?
ama ısınma problemi yok çok şükür enteresandırki fan işini görüyo sanırım

Süleyman.
14-08-2009, 00:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Yine servislik bilgisayarınız.

1ol3irol
14-08-2009, 09:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

bende de böyle bi sorun vardı ama o tırrr sesi hiç geçmiyodu. hiç açmak istemiyodum bilgisayarı. sonra fanı yağladım geçti. ama sen servise gönder

Nickotin
14-08-2009, 12:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
290 mesaj

O dediğin ses bendede kasa içi soğuksa bilgisayarı uzun zaman sonra açtığımda meydana geliyor.  işlemci ısındıkdan sonra o ses kayboluyor.(bendeki masaüstü) özellikle kış zamanı o ses her açtığımda oluyor.(oda bide havalandırılmışsa o ses had safaya ulaşıyor :D o ses zaten işlemci fanında geliyordu.)
herhangibi bir sorun çıkartmaz bende çıkartmadı ne zamandan beri. ama seninki laptop servise götür.

diyer arkadaşın dediği gibi bende yağlamayı deniyim...

Son Düzenleme: Nickotin ~ 14 Ağustos 2009 12:16
hasantuna
21-10-2011, 16:26   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

bende beş ay önce hepsiburada.com dan acer marka laptop aldım. laptopu açar açmaz fanının arızalı olduğunu farkettim. dizel arabaların çıkardağı sese benzer bir ses çıkartıyordu. laptopun arızasını firmaya bildirdim laptopu geri gönderdim ve  benim laptopu fanını temizleyerek 5 ay sonra geri gönderdiler. fandan yine sesler geliyordu. bu arada hepsiburada.com u mahkemeye verdim iade işlemini savsakladıkları için.

agkaraca
22-10-2011, 09:24   |  #6  
Üye
84 mesaj

hocam vakit geçmeden götür servise fırcayı da kay ikince kez aynı arızadan gelir mi diye biraz cazgırlık yap laptopunu değiştirmeye çalış.. olmadı bir kere daha başına gelirse h.h.k başvur 3 kez aynı sorundan dolayı ücret iadesini alabilirsin.