Laptop Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, BIOS ya da?

elektrohat
25-05-2009, 14:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selam Arkadaşlar,        
Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510 model bir Laptopum var. Start düğmesine bastığımda herşey normalmiş gibi açılıyor Power LED i yanıyor, HDD LED i yanıp sönüyor fakat BIOS hiç başlamıyor. Sadece ekranın sol üst köşesinde bir cursor yanıp sönüyor ve burada böylece takılı kalıyor. Aynı Laptoptan kardeşimde de var bendeki tüm bileşenler CPU, RAM, Harddisk, DVD Sürücü vs.. kardeşimin Laptopunda kusursuz çalışıyor. Windows XP CD si ile başlatmak istedim bu da olmuyor çünkü BIOS boot etmediği için DVD Sürücüyü de görmüyor. Sanırım anakartta veya BIOS ta bir sorun var. Önceleri alet çalışıyorken ilk açtığımda « ENTER » tuşu ile BIOS menüsüne girebiliyordum fakat şimdi buda işlemiyor. Klasik Resetleme yöntemlerinide mesela aküyü ve güç kaynağını çıkart 15 sn Start dügmesine basılı tut, yada pili ters tak veya pil yuvasını kısa devre yap falan filan… hepsini denedim birşey değişmedi. BIOS çökmüş olabilirmi? Şayet öyle ise tekrar nasıl yüklenir? Aletin Garentisi yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

alper_035
03-01-2010, 13:50   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
83 mesaj

s.a öncelikle izmirdemisn