Laptop Hareket Ettirince Donuyor

fearless_kml
17-11-2009, 12:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

Arkadaşlar hiçbir sorunu olmayan casper Nirvana Laptop'um az önce 1 yıl nceki arızasını tekrar etti aleti hareket ettirdiğim anda donuyor düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum.

Geçen senede aynı sorunla servise gitmişti anakart değişti geldi bugüne kadar böyle bir sorun söz konusu değildi bugün 10 saatlik bir yolculuktan geldim yolda 1-2 saat önce açtım kullandım otobüste yine sorun yoktu eve geldim açtım yer değitirirdim bir baktım donmuş tekrar takrar denedim yine aynı olay benim bu alete çok ihtiyacım var servise göndermem çok çok çok çok zor neler yapabilirim bilginiz varmı acaba

bana neler tavsiye edebilirsiniz ?

LanSeRocK
17-11-2009, 12:20   |  #2  
Üye
52 mesaj

Öncelikle Casper bence en dayanıksız marka.

Pcyi bir yere vurmadığından emin misin veya şölede olabilir. Yolculuk Sırasında Nete girdiysen ordan birşeylerde bulaşmış olabilir.

Ama bence büyük ihtimal sarsılmadan dolayı bir bozulma olabilir. Eğer Soket şeklindeyse (çıkarılabilir) O parçalarını bir kere çıkarıp takmanı öneririm.bide içini temizlemeni.

Hala Sorun Devam ediyorsa yetkili servisi aramanda fayda var.

Umarım durumu açıklayabilmişimdir.

Kolay Gelsin

fearless_kml
17-11-2009, 12:27   |  #3  
OP Üye
78 mesaj

İlgin için teşekkürler tabiiki anlatabildin ancak soket şeklinde değil yani çıkarma ihtimalim yok ve servise götürürsem ne diyeceklerini gayet iyi biliyorum 1 ay isteyecekler yine ve ben buna katlanamam ayrıca yolculukta internete girdim oradan birşey bulaşmıl olabilirmi bir virüs taraması yapsam faydası olurmu

Erhan Tiryakioğlu
17-11-2009, 13:10   |  #4  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

( Bir Sorundan Dolayı Böyle Resimle Cevaplamak Zorundayım Kusura Bakmayın ... :)

Banned
17-11-2009, 13:16   |  #5  
Banlandı
1,256 mesaj
Alıntı: LanSeRocK  
Öncelikle Casper bence en dayanıksız marka.

Pcyi bir yere vurmadığından emin misin veya şölede olabilir. Yolculuk Sırasında Nete girdiysen ordan birşeylerde bulaşmış olabilir.

Ama bence büyük ihtimal sarsılmadan dolayı bir bozulma olabilir. Eğer Soket şeklindeyse (çıkarılabilir) O parçalarını bir kere çıkarıp takmanı öneririm.bide içini temizlemeni.

Hala Sorun Devam ediyorsa yetkili servisi aramanda fayda var.

Umarım durumu açıklayabilmişimdir.

Kolay

PC kullanmayı bilmiyorsunuz Casper'a suç atıyorsunuz!Arkadaşım belki fan kablosunda felan temassızlık vardır.Garantisi bitmediyse garantiye vermen veya bir yetkili servise başvurman en iyisi olacaktır.

Kaya Erdoğdu
17-11-2009, 14:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

Büyük ihtimal Hard Disk arızalı olabilir. Servise göndermekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

falconer
17-11-2009, 14:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
704 mesaj
Alıntı: fearless_kml  
İlgin için teşekkürler tabiiki anlatabildin ancak soket şeklinde değil yani çıkarma ihtimalim yok ve servise götürürsem ne diyeceklerini gayet iyi biliyorum 1 ay isteyecekler yine ve ben buna katlanamam ayrıca yolculukta internete girdim oradan birşey bulaşmıl olabilirmi bir virüs taraması yapsam faydası
Yetkili servis bir aylık tamir süresi biçtiği taktirde, size bu süre zarfında kullanmak üzere bir notebook vermesi gerekir. Böyle bir talepte bulunmanızı tavsiye ederim. Tabi sizden kaynaklı bir arıza ise sanırım bunun geçerliliği kalmıyor..

fearless_kml
17-11-2009, 14:57   |  #8  
OP Üye
78 mesaj

Şu an servisten geliyorum aldı tuşa bastı açılmadı hemen göndereceğiz dedi ancak ben burada misafirim dediğim gibi yoldan geliyorum 1 hafta buradayım burdan gönderelim oradan alırız dedim kabul etmedi gittiğin yerden gönder dedi kullanmak üzere cihaz verirlerse çok iyi  olur ancak vereceklerini zannetmiyorum geçen sene vermemişlerdi

ayrıca aynı sorundan kaç defa giderse yenilemek zorundaydılar ?

fearless_kml
17-11-2009, 15:02   |  #9  
OP Üye
78 mesaj

Ayrıca önce belirttiğim gibi açılan hareket ettirince donan cihaz artık hiç açılmıyor açılırken çıkan ses 10 15 defa tekrar çıkıyor CASPER yazan ekran gelmiyor

Semih Özyurt
17-11-2009, 16:02   |  #10  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj
Alıntı: KaaN96  
PC kullanmayı bilmiyorsunuz Casper'a suç atıyorsunuz!Arkadaşım belki fan kablosunda felan temassızlık vardır.Garantisi bitmediyse garantiye vermen veya bir yetkili servise başvurman en iyisi olacaktır.
forumda her zaman bunu dile getiriyorum ve bununla ilgil blog yazıcam yakında bakın casperin teknik servisini (karşıdaki ana fabrikasına bizzat gidip teknik servis ünitesini görmüş biriyim) casper dandik malzeme kullanıyor bunun pc kullanmayı bilinmesi veya bilinmemesi ile ilgili değil parça degişimlerini falan uzmanlar değil staja gelen öğrencilere yaptırıyorlar, stajyer öğrencide örneğin anakartı tam yerine oturtamıyor yaptık diyorlar gönderiyorlar bir süre sonra tekrar aynı arıza bizim okulda pc alıcak olan hocalarımız falan var hiç birisine tavsiye etmiyorum bazı hocalarda bunların kanına girmiş casper en iyisi diye ama bir şeyden anladıkları yok he şimdi bana diyiceksiniz sende casper kullanıyosun diye ben pc aldığım zaman birşeyden anlamıyordum yardım edende olmamıştı o zamanlarda forum nedir bilmiyordum bir gün babam aldı getirdi eve süpriz amaçlı olarak

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 17 Kasım 2009 16:05
LanSeRocK
17-11-2009, 20:37   |  #11  
Üye
52 mesaj

Casper taraftarı çokmuş ne güzel :)

Arkadaşlar Casper'ın ilk kurbanlarının ağızından gerçek kişilerle görüşme fırsatım oldu.

Pc kullanmayı bilmiyorsun lafı söleyen kişi sanırım çok cahilki böle birşey diyor.

herkesin kişisel görüşü kendine yorumlamak veya yorumlamamak zorun değil. Casper P4 zamanındaki Pclerini hatasız çıkaramadı. Nirvana en çok sorun çıkartan model Tekno Sa Gold Yetkili servislerinde en çok getirilen pcler bunlar. Bide Acer.

1992'den beri pc başındayım. Bilmemekle , Bilmeden Konuşma arasında farkıda iyi bilirim.

Umarım Sorunun Çözülür. Forum tartışma ortamı biliyorsun konu sürekli değişir.Kısa zamanda sorunu halletmen dileğiyle. İyi Dileklerimle

Elimde Belgeleride vardır. İsteyenlere Özel olarak yollabilirim.

İlginiz İçin Teşşekür Ederim.

Bu arada Nerde Yaşıyorsun? İstanbuldaysan Anadolu yakasında Casper Yetkili Servisine götürmeni tavsiye ederim. Neden dersen.

En hızlı çözüm orda üretiliyor.

Son Düzenleme: LanSeRocK ~ 17 Kasım 2009 20:41
Erhan Tiryakioğlu
17-11-2009, 21:08   |  #12  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Alıntı: LanSeRocK  
Casper taraftarı çokmuş ne güzel :)

Arkadaşlar Casper'ın ilk kurbanlarının ağızından gerçek kişilerle görüşme fırsatım oldu.

Pc kullanmayı bilmiyorsun lafı söleyen kişi sanırım çok cahilki böle birşey diyor.

herkesin kişisel görüşü kendine yorumlamak veya yorumlamamak zorun değil. Casper P4 zamanındaki Pclerini hatasız çıkaramadı. Nirvana en çok sorun çıkartan model Tekno Sa Gold Yetkili servislerinde en çok getirilen pcler bunlar. Bide Acer.

1992'den beri pc başındayım. Bilmemekle , Bilmeden Konuşma arasında farkıda iyi bilirim.

Umarım Sorunun Çözülür. Forum tartışma ortamı biliyorsun konu sürekli değişir.Kısa zamanda sorunu halletmen dileğiyle. İyi Dileklerimle

Elimde Belgeleride vardır. İsteyenlere Özel olarak yollabilirim.

İlginiz İçin Teşşekür Ederim.

Bu arada Nerde Yaşıyorsun? İstanbuldaysan Anadolu yakasında Casper Yetkili Servisine götürmeni tavsiye ederim. Neden dersen.

En hızlı çözüm orda üretiliyor.

Bunlar'ın Hepsi Ya Bilgisayar Kullanmayı Bilmiyor Yada Neyse :) Bu Bilinçsiz Kullanıcılar Web Cam Çalışmasa Aaa Çalışmıyor Casper Kötü MAl Casper Almayın Diye Bas Bas Bağırır Driver Yüklemek Aklına Gelmez MArkayı Karalar Bunu Herkes Biliyor Neyin Ne Olduğunu İster Belgeniz Olsun Yada Olmasın ... Bilinçsiz Kullanım Her şeyin Başında Sorun Açar ... Bilmeyen Almasın Kardeşim ! Kullanmasında ... İstediğiniz KAdar Çalışın :) ... Ayrıca Ben Casper Taraftarı Değilim Hiç De Casper Kullanmadım Diyebilirirm ... Yorum Yok ... Her KEs Bilir ...

fearless_kml
21-11-2009, 15:22   |  #13  
OP Üye
78 mesaj

Arkadaşlar burada benlik bi durum yokki niye böyle muhabbetler dönüyor anlamadım ben 2 yıldır kullanıyorum bu aleti ve tek bir kullanıcı hatam yok ne yani yolculluk yapmıyımmı ? 2 defa yolculuk yaptım 2 defa anakart yandı böyle bir olaymı var yani ben bundan sonra casper ürünü kullanmam da kimseyede tavsiye etmem de bu kadar

son 3 gün açatrken çok uğraşştırıyor ancak sonuçta açıyordu bugün sabah tuşa bastığımda ne bir ışık ne bir ses hiç birşey yok tamamenmi gitti acaba olayı nedir tahmininiz varmı
şimdi servis kullanıcı hatası demesin bozuk aleti 3 gün kullandık zorlaya zorlaya?

servikal
23-11-2009, 21:51   |  #14  
servikal avatarı
Yıllanmış Üye
144 mesaj

bu memlekette casperden şikayetçi olmayan yok mu yahu :))

coldscream
06-07-2010, 03:58   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: fearless_kml  
Arkadaşlar hiçbir sorunu olmayan casper Nirvana Laptop'um az önce 1 yıl nceki arızasını tekrar etti aleti hareket ettirdiğim anda donuyor düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum.

Geçen senede aynı sorunla servise gitmişti anakart değişti geldi bugüne kadar böyle bir sorun söz konusu değildi bugün 10 saatlik bir yolculuktan geldim yolda 1-2 saat önce açtım kullandım otobüste yine sorun yoktu eve geldim açtım yer değitirirdim bir baktım donmuş tekrar takrar denedim yine aynı olay benim bu alete çok ihtiyacım var servise göndermem çok çok çok çok zor neler yapabilirim bilginiz varmı acaba

bana neler tavsiye edebilirsiniz ?

tamam ozaman bende pc kulanmayı bilmiyorum ozaman aynı marka aynı model  ve aynı hikaye....tam 1 yıl  oldu ve aynı sorunla karsılastım. anakart onarıldı vs. tekrar geri geldi.. 1 sene sonra aynı sorunla tekrar karsılastım...servisdende 1 ayda anca geldi... gercekden cok sinir bozucu bir  olayla karsı karsıyayım.. arkadasların dediği gibi bende pc kulanmayı bilmiyorum :D suanda yatıyor pc yarın pencereden asagı atıcam en iyi çözüm bu ;)

Son Düzenleme: coldscream ~ 06 Temmuz 2010 03:59