Laptop ısınması zararlı mı?

Arnold
07-07-2013, 23:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Arkadaşlar dün Asus k serisi aldım.Ama çok ısınıyor.Henüz soğutucum yok.Yarım saat gta 4 oynayınca 90 dereceye çıkıyor laptopun ısınması zararlı mı?Isındığı halde oynasam bir zararı olur mu?Ayrıca fanlar yanda veya ortada oluyormuş bunu laptopta nasıl anlarız?Ona göre soğutucu alınıyormuş.

Qromodynmc
08-07-2013, 00:28   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

Yaz aylarında iyice ısınır laptoplar. Biraz daha dikkatli kullanmak lazım. ilk önce Hava girişleri açıkta olmalı,Direk hava almalı alt kısım,o yüzden biraz yükseltecek bişiler koyun cihazın altına. Sonrasında yazılımsal bi önerim var,kendim laptopumda bi süredir kullanırm,ThrottleStop adlı programla işlemcinin turbo özelliğini oyun sırasında kapatmak. benim cihazda i7 mevcut o yüzden turboyu kapatınca gözle görülür performans farkı olmuyor,Ancak 5-10 derece daha serin çalışıyot cihaz.

Arnold
08-07-2013, 00:41   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj
Alıntı: punisher123  
Yaz aylarında iyice ısınır laptoplar. Biraz daha dikkatli kullanmak lazım. ilk önce Hava girişleri açıkta olmalı,Direk hava almalı alt kısım,o yüzden biraz yükseltecek bişiler koyun cihazın altına. Sonrasında yazılımsal bi önerim var,kendim laptopumda bi süredir kullanırm,ThrottleStop adlı programla işlemcinin turbo özelliğini oyun sırasında kapatmak. benim cihazda i7 mevcut o yüzden turboyu kapatınca gözle görülür performans farkı olmuyor,Ancak 5-10 derece daha serin çalışıyot cihaz.

,ThrottleStop isimli programı indirdim ama kullanımını bilmiyorum.Benimki de i5

okankurubas
08-07-2013, 13:37   |  #4  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Laptopunun temizligine dikkat et guzel bir sogutucu al ve speedfan`i indir dostum

Qromodynmc
08-07-2013, 14:45   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

Throttle Stop'u açtığınızda;

Disable Turbo yazan yeri işaretleyeceksiniz.

okankurubas
08-07-2013, 16:27   |  #6  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Dostum makinenin o kadar çok ısınması hiçte normal değil olsun olsun maximum 70 derece olsun oyun oynarken bu hiç normal değil içindeki fanlarda bir sıkıntı olabilir makineni temizlemeyi dene anlamıyorsan çevrende ki bilgisayarcıya götür 10 lira kadar bir ücret tutuyor temizlettir fanlarında bir sorun varsa orda çözüm bulunur. speedfan 'ı indir ısı değerlerini kontrol et oyun oynarken GPU Fan hızını 50ye çıkar bir sıkıntı çıkmaz umarım.