laptop mu macbook mu? yardım!

mrah
14-01-2010, 23:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Arkadaşlar dizüstü alıcam kurgu grafik işinde falan da kullanmayıdüşünüyorum bikaç laptop beğendim 1600 tl civarında 4 gb ram 1024 ekrankartı intelcore2 duo gibi iyi özellikteler ama aklımda macbook sorusuvar 2100 tl civarında macbookun en ucuz modelini alabilirim ama ekrankartı 512 ram 2 gb yani laptopların yarısı fakat macbookun kalietsideortada yıllarca sorunsuz kullanılabiliyorlar acaba hangisini alsammacbook mu laptop mu ? en düşükte olsa macbook benim işimi sorunsuzgörür mü biraz bilgi verirseniz çok teşekkür ederim...

bahsettiğim macbook modeli aşağıdadır :

http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=40141

kirpikral123
14-01-2010, 23:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Merhaba ben mac book kullanan  birisiyim.Aynı zamanda laptopta kullanıyorum.Size eğer bir laptop alıcaksanız mac booku tercih etmenizi öneriririm.Nedenlerini ise kısaca sıralamak isterim size:
1) Hızlıdır ciddi anlamda hemde.Ram ihtiyacı windows 7 vistaya göre daha azdır.
2) Driver sorunu çekmezsiniz.Diyelim apple yeni bir işletim sistemi çıkardı direkt olarak bu surume geçebilir ve sitelerde driver aramak saatlerinizi bu tarz sitelere şu driverı bulmama yardım edermisiniz diye yazarak geçirmezsiniz.
3)Program uyumluluğu yaşamazsınız.Zaten uyumlu olan programları ve en son surumlerini apple sitesinde bulabilirsiniz.
4)Kullanacağız programlarada uygun olan ekran kartı iyi olan mac booktur.
5) Mac book uzerine xp kurarak oyun oynayabilir eski pcniz varsa eğer orda alıştığınız uygulamaları pc uzerinde çalışan mac bookta kullanabilirsiniz.(Buna genelde ihtiyac olmaz ama bellide olmuor)
Olumsuz yanları ise :
Oyun oynamak istiyorsanız mac bookta zorluk çekersiniz.pc gibi her yerde downloada sunulmuş mace özel korsan oyunlar yoktur.Yada mac için özel olarak uretilmiş oyunları satan mağazalarda azdır.Ben mac bookumda 60bg bir hdd ayırdım ve xp kurdum oyunları istediğim zaman açıyor ordan oynuyorum.

mrah
14-01-2010, 23:42   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için dediğim gibi oyun öenmli değil benim için programlarda yüksek güç isteyen işlerde macin iç sorun çıakrmadığını 6-7 yıl sorunsuz bir şekilde servis eli değmeden gittiğini duydum tek kuşkum acaba düşük özellikteki modelinde de bunlar geçerli mi çünkü fazla bir bütçem yok sadece bu modeline param yetiyor