Laptop Sorunu

alperennx
10-11-2014, 23:39   |  #1  
alperennx avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar elimde 2 tane acer 5742g laptop var , biri bozuk kullandığım sağlam.Bozuk olan i5 işlemci, kullandığım i3. Kullandığımın fanı kırıldı bozuk olandan fanı çıkardım kullandığım laptopa takacağım. Bu sırada işlemcileri değiştirirsem uyar mı ? bozuk olanın ki i5 işlemci, işlemci sağlam diye biliyorum.Birde başka hangi parçaları değiştirebilirim kullandığım laptopun daha iyi olması için wiriless kartlarını değiştirsem yararı olur mu ? 

Diğer sorum benim kullandığım laptop açılırken başlatılıyor kısmında ses çıkıyor dıt dıt dıt diye sürekli, enter tuşuna felan basınca bi süre gidiyor açılıyor sonra. Ama o başlatma ekranı eklemeden önce yukarı aşağı ok tuşuna basınca ses çıkmıyor (F2 ye basınız ekranında). Açıldığında ise bir dosyayı seçtiğimde hemen ondan bir sürü açılıyor. Ancak FN+F7 (touchpad kapatıp açma) yaptığımda düzeliyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ? 
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

ysnozclk
11-11-2014, 11:43   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba

Fanı değiştirmenizde bir sorun olmayacaktır. Eğer yuvaya tam oturuyor ve aynı enerjiyi çekiyorsa bir sorun olmayacaktır.

İkinci sorununda ne demek istediğini anlamadım.

iyi çalışmalar

alperennx
11-11-2014, 12:19   |  #3  
alperennx avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj

Cevabın için teşekkürler. 2. sorunum bilgisayarım açıldığında yani masaüstü ekranı geldiğinde bir tane dosyaya tıklıyınca 1 kere o dosyadan sürekli açıyor 10-15 tane  anca FN+F7 (touchpad) yapıp laptop mousesini kapatıp açınca duruyor yani sanki tuş basılı kalır gibi sağ alt enter tuşu bozuk. Bugün deniyeceğim klavyeyi çıkardığımda oluyormu diye.

Wiriless kartınıda değiştirsem yararı olur mu ?

mehmet_93
11-11-2014, 12:34   |  #4  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Eğer wirelesslerin arasında önceden biri iyi çekiyor biri kötü çekiyor gibi bi durum yoksa değiştirmenin başka bi faydası olmaz. Toucpedinin veya klavyenin bozuk olma ihtimali yüksek malum ki tuş tekrar basıyo. Sorun onun bozukluğu ise bu başlangıçtaki bib sesinin sebebide olabilir.

mehmet_93 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
alperennx
11-11-2014, 12:40   |  #5  
alperennx avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj

sağolun

ysnozclk
11-11-2014, 18:18   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

Klavyenin sürücüsünü tekrar yüklemeyi dene istersen. Belki sorun driverdan olabilir

alperennx
12-11-2014, 08:04   |  #7  
alperennx avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj

İşemciyi değiştirdim uydu.Fanı değiştim.. o ses olayı da klavyeden kaynaklanıyormuş.