Laptop Video Açınca Kapanıyor

Mehmet Suphi
14-08-2017, 00:05   |  #1  
Mehmet Suphi avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selam Aleyküm Arkadaşlar 

Elimde bir tane acer aspire 5733 laptop var i3 işlemcili 6gb ram 2 gb ekran kartı paylaşımlı

Sorunum ise İnternetten video açınca 3 dakika ile 7 dakika arasında kapanıyor

ekran kartının driverini güncelledim baya bir araştırdım olmadı sorun devam ediyor

Alttaki resimde ekran kartı bilgileri yazıyor çok bişey anlamadım 

Bu fotoğrafda ise Video açtığımda gördüğüm sensör değerleri (BUndanda çok bişey anlamadım :))

Sizce sorun ne olablir Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim 

Şimdiden yardım eden etmeyen herkesden Allah razı olsun. 

White-Fox
14-08-2017, 00:14   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Şuna açıklık getirelim;

internetten video izlerken kapanıyor yani başka rutin işlerinizi yaparken olmuyor böyle birşey ?

Demek istediğiniz buysa bunun ekran kartıyla bir ilgisi yok demektir.

Mehmet Suphi
14-08-2017, 00:19   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Aynen kardeşim. Ben laptopda oyun oynamam internetten sosyal medya harici takip ettiğim yabancı diziler var onlara bakarım ama artık bakamıyorum kapanıyor bir kaç sitede ekran kartından olabilir dendiği için bende ekran kartının görüntülerini paylaşdım onun haricinde hiç bir sıkıntı yok

White-Fox
14-08-2017, 00:27   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Başka bir browser kullandığınız da durum aynı mı kalıyor ? Ekran kartı görüntüyü iletmek için var bir sıkıntı dahi olsa kartta bilgisayar kapanmak yerine ekranı karartmakla yetinir.Yani sizin dediğiniz gibi kapanması için şu olmalı ; browser a tıkladığınız da bir mekanizmayı tetiklemelisiniz örneğin bilgisayara shutdown kodu verecek bir virüs.Ancak  başka bir işle ilgilenirken de 5-7 dk içinde kapanıyorsa bir sıkıntı olabilir kartta.Özet geçersek bir virüs taraması yapın.Ekstra bir seçenek olarak sistem geri yükleme denene bilir.

Mehmet Suphi
14-08-2017, 00:45   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Kullandığım 2 browserda da aynısı oluyor Dediğinizi bu gece deniyorum inşallah olur zira sistemi geri yükleme bir işime yaramaz yeni format attım format atıldı atılalı da böyle malesef cevabınız için teşekür ederim

Mehmet Suphi
21-02-2018, 22:09   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Sorun devam ediyor yardımcı olacak kimse var mı?

AykutAydin
01-03-2018, 02:47   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

RAM sorunu olabilir, RAM'lar sorunlu olunca bilgisayar kapanabiliyor. ramlari değiştirme imkanın varsa farklı bir ram ile makinayı deneyebilirsin.

İşlemcinin soğutucusuna bakabilirsin. 

yada ekran kartı aşırı ısınıyordur bu ihtimaller aklıma gelenler