laptoplarla kablosuz ağ nasıl kurulur

emre4234
28-08-2012, 01:15   |  #1  
emre4234 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
60 mesaj

arkadaşlar biz 4 kişi laptop ile counter strike 1.5 yada 1.6 oynamak istiyoruz.

lan uzerinden bu mümkün mü yani mümkün oynayan var ama ya biz lanı hatalı kuruyoruz yada oyında bi problem var olmuyor bir türlü...

Kablosuz ağ kurulumunu şu adımları takip ederek yaptım.

Ağ bağlantılarım<Bağlantı veya ağ kur<Kablosuz (geçici) bilgisayarlar arası ağ kur<ağ adını yazıp şiifreyi koyuyorum.

Wi-fi da kurduğum ağ görünüyor ben bağlanıyorum ardından kullanıcılar bekleniyor yazıyor<diğer pc ler giriyor ağa<ardından oyuna cs 1.6 ya giriyoruz lan üzerinden birbirimizi göremiyoruz.

Başka bir oyundan girip de denemedik.Pc lerin ip lerini arka arkaya gelecek şekilde ayarladım.Ping attım sorun yok.

Wi-fi kurduğum benim pc de kablosuz ağ cekme simgesinde ünlem işereti çıkıyor yanlız, tanımlanmayan ağ yaızyor birde üzerinde.

İnternet bağlantısı olmadığından mı bu yazıyor olabilir yoksa normalde laptoplarda laptoplar arası kurulan ağlarda bu şekilde mi olur ?

Qromodynmc
28-08-2012, 01:19   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Bende bu şekilde kuruyorum,Bi kaç kez Coop oynadığım falanda oldu yani bu şekilde başkalarıyla,Başka bi oyun deneyin bakalım.

Qromodynmc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
emre4234
28-08-2012, 01:30   |  #3  
emre4234 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
60 mesaj
Alıntı: punisher123  
Bende bu şekilde kuruyorum,Bi kaç kez Coop oynadığım falanda oldu yani bu şekilde başkalarıyla,Başka bi oyun deneyin bakalım.

ağ kurmada problem olmadığı anlaşıldığına göre sorun oyunda sanırım .teşekkür ederim hocam yardımın için.

bir de bütün online oynanan oyunları lan üzerinden oynayabilir miyiz yani lan oyun seçeneği olan oyunları.

Hani şöyle bi muhabbet vardı crysiste mi nerdeydi tam hatırlayamıyorum. Orj. olmayan bazı oyunları online mı lan üzerinden mi oynayamıyorduk sanırsam..