Laptopu balkondan fırlatıcam az kaldı.

halilemen
07-07-2014, 01:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Selamlar,benim sorumun şöyle denetim masasına girdigimde herhangi bir ayar,çok basitinden güvenlik duvarını kapayıp acamıyorum bile..Güvenlik duvarını kapa diyorum mesela,o uac ın size sordugu var ya evet diyorsunuz bir uyarı veriyor ondan sonra kapanıyor..Bende o ekran gelmiyor ama işin ilginc tarafı oyunlarda falan hiç bir sorun yok sadece denetim masası ile ilgili olan yerlerde bu sorun var..Ağ bağdastırıcımı devre dışı bırakıp etkinleştiremiyorum mesela yada güvenlik duvarından herhangi bir oyuna izin veremiyorum çunku o uac ın bildirimi gelicek ben evet edicem ve o liste öyle acılacak ki bende izin vereyim bunun gibi bir sürü denetim masası ayarını yapamıyorum ve bu durum beni ciddi anlamda kanser ediyor..

yaziseven1
07-07-2014, 09:50   |  #2  
yaziseven1 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
39 mesaj

Önce buradan http://bit.ly/1gSklgI Kaspersky kurtarma diskini indir.Bilgisayarına boş bir cd tak. http://bit.ly/VxUKWq Buradan da bölüm 2'yi Windows kullanarak başlığına kadar uygula. Ardından bios'a gir ve boot önceliğini format atar gibi cd'ye ver. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Son Düzenleme: yaziseven1 ~ 07 Temmuz 2014 09:52
oasman
07-07-2014, 14:00   |  #3  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Öncelikle, Bilgisayarı balkondan aşağı atmak çok daha büyük sorunlara neden olur. Birisini kafasına düşer ve cinayetten içeri girersin.

Kullanıcı hesabın "sınırlı (yetkili) kullanıcı" sınıfına giriyor. Bilgisayar baba'na ait ise, senin yetkilerini kısıtlamış.

EmreDipderee
13-07-2014, 19:56   |  #4  
EmreDipderee avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Oasman hocama katılıyorum. Kullanıcı yetkilerinde herhangi bir kısıtlama olabilir. Çok bunaldıysan bi format çek sende rahatla pcde rahatlasın :)

ardtn42
14-07-2014, 02:15   |  #5  
ardtn42 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
68 mesaj

Bende arkadaşlara katılıyorum. Hesabınız sınırlı ise bu normal durumdur.

ttbpc
14-07-2014, 08:32   |  #6  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

Şimdi bu durum biraz anormal. Çünkü standart kullanıcı bile olsa yöneticinin yapabileceği işlemler için yönetici parolası sorar. Ama kullanıcı hesabı denetimi açılıp parola istiyorsa kullanıcı yetkilerin sınırlandırılmış. 

Standart hesaptaki kullanıcı hesabı denetimi uyarısı:

Yöneticilerdeki kullanıcı hesabı denetimi uyarısı (açıksa)

Bunlardan hiç biri çıkmıyorsa en iyisi temiz bir format at.

Bunlardan ilk olanı çıkıyorsa ya parola gireceksin ya da iptal edeceksin.

Son Düzenleme: ttbpc ~ 14 Temmuz 2014 08:32