laptopu olanlar !

mhmt06
13-04-2012, 01:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum. fakat sizden istediğim marka tavsiyesi değil.

elinizdeki laptopla ilgili  şu üç soruya cevap vererek beni ve diğer insanları bilgilendirirseniz sevinirim.            (en az 3 yıllıksa)

1-  markası ve modeli ?

2-  alış zamanı ve günlük ortalama kullanma süreniz ?

3-  arıza yapan yada yetersiz kalan parçaları ?

yardımcı olan herkese şimdiden teşekürler

Kapalı Hesap (154666)
13-04-2012, 03:24   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

woon 720R İşlemci T5450 1.66GHz RAM 2 GB Onboard intel ekran kartı.
Yaklaşık 3 yıl oldu
Günlük ortalama kullanım süresi 1 saat ila 12 saat arası. Pil durumu ilk alındığında 1.5 saatti şimdilerde 1 saat zor gidiyor.
Hiçbir arızası olmadı. İlk aldığımda bazı wi-fi ağlarına bağlanamıyordum küçük bir güncellemeyle hallettim. Oyun olarak hiçbir özelliği yok sadece JAVA tabanlı internet oyunlarını oynuyorum. 1 kere linux altında bir dvd yi render ederek MPEG2 ye çevirdim. İşlemcisi yandım ALLAH kurtaran yok mu diye bağırıyordu ısısı 85 dereceye çıkmıştı  laptopun altına bir yükseklik koydum ısı 80 dereceye düştü. Bu haliyle render işlemini 2.5 saatte bitirmişti. Bir daha da render yapmadım.
Bakımını kendim yapıyorum Canım sıkılınca işlemci fanı ve soğutucuyu söküp temizleyerek yeniden takıyorum.
3 İşletim sistemi yüklü

LENO7
13-04-2012, 09:23   |  #3  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Benim bilgisayara profilimden bakabilirsin..Yaklaşık 1 yıl önce aldım..Sadece bir kere hasar gördü..oda şarj takılıyken küçük kardeşimde oyun oynuyordu ayağı şarja takıldı laptop yere düştü..ve sadece Harddiski hasar gördü..servise yolladım.7-8 günde geldi..Simdiye kadar hiç sorun yaşamadım..ısınma sorunu dersen oda hemen hemen yok gibi..şimdiye kadar gördüğüm en yüksek ısı 80 dereceydi..oda Battlefield 3 oynadığımda..normalde 40-50 takılıyor yani sorun yok..
Birde babamın;
Acer Aspire
ondaki parçaları bilmiyorum ama..
Ethernet girişine interneti taktığında iyice tutmuyor yani iyice yerleşmiyor..Servise gönderdi..Geri geldi sorun yok dediler..İdare ediyor simdilik...