Laptopumu kablosuz nete nasıl bağlayabilirim ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ato
25-04-2005, 22:04   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
94 mesaj

Acer 4004 LMİ laptop aldım. Üstünde ethernet, wireless lan, infrared ve blueetooth var. Ama modemim Zoom X5.Bluetooth'u yok. Arkasında 4 ethernet bir de usb port'u var.  Evin içinde her yerde kablosuz olarak laptopu nete nasıl bağlamamı önerirsiniz ?

Zoom X5 modeme bir bluetooth yada wireless lan parçası takılabilirmi ki evin içinde her yerde laptopla kablosuz nete girebileyim ?

Olmadı bluetoothlu bir modem mi almalıyım laptop için ? O zaman evdeki PC yi nete nasıl girerim ? Aynı anda hem bluetooth hem ethernet li modem olacak herhalde ? Var değil mi öyle bir şey ?

Ucuz yollu nasıl halledebilirim Fikriniz varsa memnun olacağım.

Son Düzenleme: ato ~ 25 Nisan 2005 22:24
Gökhan Varişler
26-04-2005, 15:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Modemlere sonradan bluetooth yada wireless lan parçası takıldığını hiç duymadım ama hem bluetooth hemde ethernetli modemler piyasada bulunuyor.Fakat marka ve model olrak bilmiyorum.

ato
26-04-2005, 23:15   |  #3  
OP Üye
94 mesaj

Sağol varisler3, daha zoom x5 in taksidi bitmemişti.
Keşke öyle bir tür modem alsaymışım.
Belki zoom x5 i geri verebilirim bir türlü.
Bilgisayara harcanan para bebek bezine harcanan para gibi.

Gökhan Varişler
27-04-2005, 13:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Bence durumu aldığın yere ilet derdini anlat eğer değiştirme gibi bi imkanları varsa hiç durmadan istediğin modem türünü söyle tahminim hem bluetooth hemde ethernetli bi modem x5 ten pahalıdır farkınıda aldğın yerle anlaşarak ödersin.Hadi kolay gelsin.

enesberfe
02-05-2005, 18:27   |  #5  
Üye
57 mesaj

merhaba ato ben burasının yeni üyesiyim
ama problemini anladım.ama sana bir önerim olucak www.airties.com adresinden
ap-300 diye bir parça var bu parçayı modeminin network çıkışına bağladığın zaman wireless olarak kullanabilirsin networkunu kontrol edebilirsin bu parçanın bridge özelliğide var. wireless olarak yazıcıyı bile kontrol edebiliyorsun. istersen özelliklerine birde sen bak ama senin için en uygun şeğin o olacağını düşünüyorum. ve aynı zamanda airties chio dergisinin önerisi.

Gökhan Varişler
03-05-2005, 14:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Evet enesberfe ben ato`ya biraz yardımcı olmaya çalıştım biraz araştırdım ama bulamamıştım demek iyi aratıramamışım demek böyle bi şey varmış ato`nun adına ben teşekkür ederim işallah ato`da mesajını okurda sorununu halleder.

mafaky
05-06-2005, 17:14   |  #7  
Yeni Üye
24 mesaj
alıntı:
Gönderen : enesberfe

merhaba ato ben burasının yeni üyesiyim
ama problemini anladım.ama sana bir önerim olucak www.airties.com adresinden
ap-300 diye bir parça var bu parçayı modeminin network çıkışına bağladığın zaman wireless olarak kullanabilirsin networkunu kontrol edebilirsin bu parçanın bridge özelliğide var. wireless olarak yazıcıyı bile kontrol edebiliyorsun. istersen özelliklerine birde sen bak ama senin için en uygun şeğin o olacağını düşünüyorum. ve aynı zamanda airties chip dergisinin önerisi.

+1
Fiatı da $ 80+KDV (=$ 95) mertebelerinde...   
(veya Zoom x5'in temizse herhalde $ 50-60 arasında 2. eli vardır; onu satın ve AirTies RT-210 alın -- $ 115+KDV mertebesinde (=$ 135) ki bu durumda cepten $ 95 yerine $ 75-85 çıkacaktır!) Göz kırpma