laptopumun kamerasında problem var

HPQ-User
20-01-2010, 10:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ebatur sormuş:
laptopumu 2 ay önce aldık.Şimdiye kadar msn de görüntülü arama birçok kez yaptım  ama hiçbir sorun yaşamadım.2 gündür görüntülü arama yaparken karşı tarafı görüyorum seside duyuyorum benim görünrtümde gidiyor ama sesim karşıya gitmiyor.ses ve görüntü  kurulumu yapıyorum mikrofonu sınadığımda hiçbirşey olmuyor.Ne yapabilirim acaba.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ekran Boyutu : 15.4"
Batarya Adedi : 1 Adet
Sistem Belleği : 4 GB
Bellek(Ram) Yuva Sayısı : 2 Adet
Kullanılan Bellek(Ram) : 2 Adet
Video Chipset : Intel
Disk Kapasitesi : 250 GB
İşletim Sistemi : Free Dos İşletim Sistemi
Seri Port : Yok
Web Kamerası : Var
İşlemci Markası : Intel
Ekran Kartı Hafızası : Paylaşımlı
dahili web kamera :1.3 mp
ses:dahili stereo ses

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

MBTGROUP
20-01-2010, 15:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Başlat donatılar ses kaydedicisinde ses kayıt yapın.Kayıt oluyorsa problem yoktur.Msnnin araçlar<seçenekler<sesler <giden sesler veya görüntülü arama seçeneklerini kontrol edin ses çalma işaretlimi ,işaretli ise kaldırın ve varsayılanı işaretleyin uygula tamam tıklayın.Ayrıca kameranızın driver sorunuda olabilir.Güncelleyin. 

mancukya
20-01-2010, 15:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Bu msnle alakali bir sorun arkadasim arkadasa aldigimiz makineyi bozuk diye geri bile verdik ama ayni sekil geri vermisrlerdi.
Cok tuaf bir durum skype ve voipstunt vs vs gibi baska ses programlarini kullanirsan konusmada sorun olmadigini göreceksin bu msnle alakali bir sey.
Sebebini bilmiyorum kendi basimada geldi format sonrasi düzeldi artik wlm icinde bir sey yada ses drivers falan cakisma yapip bu sorunu yasatiyor isin asli caresini bilmiyorum format sonrasi düzeliyor.
Hatta burada yardim istedim cavapda kimse verememisti.
Ama kamera ile alakali sorun degil baska programla denersen kamera mikrofonunun sesi yolladigini göreceksin sana tavsiyem wlm tamamen kaldirman yeniden kurman olmuyorsa bu sefer ses driverslarini aynini yapmandir.