LCD Monitör alacağım.Yorumlarınızı bekliyorum.

leche88
30-04-2007, 11:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum, öncelikle selamlar.Yeni bir LCD monitör almak istiyorum.Ama kafama takılan bazı noktalar var.Sizlere danışmak istedim.Önce biraz araştırmadan sonra almaya karar verdiğim monitörü tanıtayım;

[resimm[/resim]

# Ürün Marka Model 19 PHILIPS 190C7FS TFT LCD GÜMÜŞ
# Garanti Süresi 36 ay
# Ekran boyutu 19" 0.294 mm
# Video girişi D-Sub 15 pin / DVI
# Çözünürlük 1280 x 1024
# Kullanıcı kontrolü OSD
# Standartlar TCO'99
# Tepki süresi 5 ms
# Kontrast Oranı 800:1

Evet arkadaşlar bu monitörü kullanan veya bilenlerin yorumunu bekliyorum.Acaba genel olarak kalitesi nasıldır?Ve sormam gereken bir soru daha var.

Bu monitörlerin ölü piksel garantisi olmaması kafamı çok kurcalıyor.Zaten bu zaman kadar almamamın sebebi de bu konudaki korkularım.Beğenmedim
Sorum şu
Bu monitörü alırken aldığım yerde ölü piksel testi yapacağım.Piksellerinde sorun olmayan bir monitör alacağım.Ama aldıktan sonra kullanmaya başladıkça yine aynı sorunla karşılaşacağım diye morailm bozuluyor.Acaba ölü pikseli olmayan bir lcd yi kullanırken ilerde ölü piksel oluşması olasılığı yüksek midir?monitörü aldığıma değer mi?Deliİyi günler.

Borga-x
30-04-2007, 12:23   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ölü pixelin oluşması kulanılan LCD panelin kalitesiyle alakalı.Ölü pixel bildiğim kadarıyla darbeler yüzünden oluşuyor.Monitörün gayet güzel.

Bence alacağın yerde ölü pixel olup olmadıgını bir dene, görmeden sakın alayım deme.

leche88
30-04-2007, 12:27   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj
Bence alacağın yerde ölü pixel olup olmadıgını bir dene, görmeden sakın alayım deme.
Yok arkadaşım o zaten Allah ın emri.KahkahaZaten ölü piksel test i yapmadan almam.Şu anda kullandığım samsung 17" flat monitörde çok sorun yaşadığım için, bu konuda çok titiz davranıyorum.BeğendimBenim derdim sorunsuz monitör alıp eve getirince 1-2 hafta veya daha sonra piksel sorunu çıkarması.Emin değilBu konuda ne dersin?Deli

Borga-x
30-04-2007, 12:31   |  #4  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Ölü piksel panele bağlı dediğim gibi.Hepsinde zamanla oluşuyor.İstersen burayı bir oku ondan sonra sormak istediklerini cevaplayalım.

Borga-x
30-04-2007, 12:31   |  #5  
İlk Maestro
11,767 mesaj

http://www.darkhardware.com/st.php?u=articles/lcd-genel-2
birde bunu okursan...

leche88
30-04-2007, 12:58   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj
Ölü piksel panele bağlı dediğim gibi.Hepsinde zamanla oluşuyor.İstersen burayı bir oku ondan sonra sormak istediklerini cevaplayalım.
Arkadaşım çok saolasın.gerçekten işe yaradı okuduklarım.Şimdi;

Bizim bu incelediğimiz monitörler özellikle de bu benim üdşündüğüm philips Hangi Class a giriyor acaba bunlarda sınıflandırma varmış.1. class, 2. class gibi.Bİlmiyorsan bunu Öğrenme şansım var mı?Ayrıca benim pc eski önce monitör alacam taksit bitince pc yi de yenilyecem.Göz kırpmaEkran kartı

Winfast A340T 128 mb / 128 bit Nvidia Ge Force 5200.Sence Yeter mi şimdilik.Yeni pc yi alana kadar?Deli

benersince
30-04-2007, 13:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

arkadaşım öncelikle seçtigin monitör iyi bir monitör pek endişelenmene gerek yok yanılmıyorsan philips 3 ölü piksele kadar garanti veren bir firmadır ölü piksel olayı zaman içersinde grçekleşen bir olaydır ancak bu herzaman olan bir olay anlamına gelmez zaten her cihazın bir dez avantajı yokmudur

üstelik philipsin türkiyede müşteri memnuniyetinin üzerine
başka bir firmada toktur
sana tavsiyem monitörünü görerek al ve ölü piksel olayını test ettirerek gözünle gör

hayırlı olsun

Borga-x
30-04-2007, 13:17   |  #8  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Elindeki ekran kartıyla son çıkan oyunları oynayamazsın, oynasanda çok kasılır aletın.Madem bilgisayarını değiştirecen bu ekran kartı seni ittire kaktıra götürür.

İlerde ekran kartı alıcam dersen DX10 destekli almanı öneririm. 8800 Ultra çıkacak haziran ayında(yanılmıyorsam daha öncede çıkabilir).Alırsın bir tane onlardan bakarsın keyfıne.

Monitorun hangi classa uygun oldugunu bilemiyorum.biraz araştırdım ama bu konuda bilgi bulamadım. Birazda sen ara istersen eminim cevabı bulabılırsın.

mersan
30-04-2007, 15:25   |  #9  
Yeni Üye
27 mesaj

Takip ediyorsan lcd monitör hakkında epeyce bilgi sahibi olmuşsundur.
Benim tavsiyem henüz piyasaya yeni gelen BENQ'nun şu modeline de bak ondan sonra karar ver.

leche88
30-04-2007, 20:51   |  #10  
OP Taze Üye
9 mesaj

Arkadaşlar tavsiyelerinizi dikkate alacağım.İlginize çok teşekkürler.İyi akşamlar.