lexmark yazıcı kartuş sorunu

modjo
12-10-2009, 13:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

arkadaşlar merhaba benim lexmark Z1320 yazıcım var kartuşu bitti kartuş dolumu yaptırdım fakat kartuşun arkasındaki devremi artık neyse onun yüzünden yazdırma işlemi iptal oluyo sistem kartuşu boş görüyo lexmark kartuş siparişi yapın diye uyarı veriyor bu sorunun üstesinden nasıl gelirim yardımcı olursanız sevinirim...

copy_64
12-10-2009, 14:09   |  #2  
copy_64 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
370 mesaj

slm öncelilkler ben yazıcı bakım onarım ve kartus dolum teknisyenliği yapıuorm şimdi sana iki sorum olucak
1-devre arısazı verip kartusunumu görmüuoro
2-sadece kartusun bosmu gösteriyor
cvplarıda
1-devre arısazı veriyorsa öncelikle kartusunun üstündeki metal kısımları kolanyalı bezle ve kartus taktıgın kartus haznesinin metal kısımlarını aynı sekilde silmen olucak.eger bunlara ragmen gecmediyse yeni kartus alman gerekiyor ki ben tavsiye etmiyorum yeni bi yazıcı al..
2-eger kartus bos gösteriyorsa dolumu iyi yaptıysa dolduran arkadas kartusu her türlü kullanabilirsin kartus bos demesine aldırma
yarımcı olabildiysem ne mutlu kolay gelsin

ECHELON_
12-10-2009, 14:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

bende de epson nun benzer türde bir yazıcısı vardı bende de aynı arızaları verdi chıp ler sıfırlanmasına rağmen ve dolu olmasına rağmen yazıcı kartuşları dolu ve orjinal görmüyordu bende yazıcının yer çekimine olan mukavmetini ölçtüm şimdi artık o çöp

eğer yeni yazıcı alacağım demiyorsan dolan kartuş alabilirsin ama bende yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yeni TONERLİ yazıcı almanı tavsiye edrim kullanım maliyetleri çok düşük

bu adresteki kartuşlardan 4 tane alırsan zaten bir yazıcı parası ediyor ama tek bir avantajı var sen istediğin zaman kendi evinde doldurabiliyorsun

modjo
12-10-2009, 15:09   |  #4  
OP Yeni Üye
48 mesaj
Alıntı: copy_64  
slm öncelilkler ben yazıcı bakım onarım ve kartus dolum teknisyenliği yapıuorm şimdi sana iki sorum olucak
1-devre arısazı verip kartusunumu görmüuoro
2-sadece kartusun bosmu gösteriyor
cvplarıda
1-devre arısazı veriyorsa öncelikle kartusunun üstündeki metal kısımları kolanyalı bezle ve kartus taktıgın kartus haznesinin metal kısımlarını aynı sekilde silmen olucak.eger bunlara ragmen gecmediyse yeni kartus alman gerekiyor ki ben tavsiye etmiyorum yeni bi yazıcı al..
2-eger kartus bos gösteriyorsa dolumu iyi yaptıysa dolduran arkadas kartusu her türlü kullanabilirsin kartus bos demesine aldırma
yarımcı olabildiysem ne mutlu kolay
ben kartuş boş diye doluma götürdüm akşam almaya gittiğimde adam bu kartuş dolu dedi getirdim taktım yazcıyı yazıcının yazılımı kartuş boş mürekkep siparişi verin diyor yine mi yazıcı alacam ben şimdi bu kartuş doldurma olayından yararlanamayacakmıyız biz...

Qromodynmc
12-10-2009, 15:12   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

kartuş doldurduğunuzda zaten boş gözükür ama içi gerçekte doludur,bende doldurtuyorum kartuşumu boş gözüküyor ama yazdırma yapıyor.

modjo
12-10-2009, 15:23   |  #6  
OP Yeni Üye
48 mesaj
Alıntı: punisher123  
kartuş doldurduğunuzda zaten boş gözükür ama içi gerçekte doludur,bende doldurtuyorum kartuşumu boş gözüküyor ama yazdırma yapıyor.
işte yazdırmaya izin vermiyor lexmark yazılımı kartuş boş gösteriyor fakat dolu

copy_64
12-10-2009, 16:22   |  #7  
copy_64 avatarı
Yıllanmış Üye
370 mesaj

arkdasım ozman yeni bi yazıcı alacak ve dolumda faydalanmak istiyosan hp veya canon mürekkepli veya tonerli bi yazıcı alablirsin eger renkli cıktı almıyosan sen direk lazer al 3000 sayfa garantili tabi ilk aldıgında demo bir dolum oldugu için 3000 sayfa alamassın cıktı sayın yarıya düşer ama dolum yaptırdıgında bı cıktı sayın artar tabi dolduran sahıs tam kapasitede dolum yapıyorsa saglam büyük firmalra götür bence dolum olucak kartuslarını benden sana tavsieee

modjo
12-10-2009, 16:25   |  #8  
OP Yeni Üye
48 mesaj
Alıntı: copy_64  
arkdasım ozman yeni bi yazıcı alacak ve dolumda faydalanmak istiyosan hp veya canon mürekkepli veya tonerli bi yazıcı alablirsin eger renkli cıktı almıyosan sen direk lazer al 3000 sayfa garantili tabi ilk aldıgında demo bir dolum oldugu için 3000 sayfa alamassın cıktı sayın yarıya düşer ama dolum yaptırdıgında bı cıktı sayın artar tabi dolduran sahıs tam kapasitede dolum yapıyorsa saglam büyük firmalra götür bence dolum olucak kartuslarını benden sana
çok saol desene lexmark elimizde patladı artık hp alırız bizde

kamera34
21-01-2010, 19:22   |  #9  
Üye
70 mesaj

Boş görünebilir yazdırabilirsin. ama lexmark hp gibi rahatdolum olmuyor, muadil kartuş al bence nerdeyse dolum fiyatına

www.tonerservis.net
www.kartusservis.com