LG GSA-H42N-S 16 X DVD YAZICI

h.ozgur
09-05-2007, 10:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
338 mesaj

merahaba arkadaşlar dvd yazıcı almak istiyorum fakat birçok marka ve model var chip mayıs sayısından yola çıkarak Lg'nin gsa-h42n veya samsung'un sh-s182m modelleri aklıma yattı fakat emin değilim.. Tabi sistemimde bi uyum sorunu yaşar mıyım onu da bilemiyorum.
sistemim asus p4p800s-x anakart agp8x(anakartta uyumluluk sorunu olur mu?) şu an kullandığım yazıcı ise 52x32x52/16x combo cd-writer dvd okuyucu
öneri ve fikirlerinizi bekliyorum

Borga-x
09-05-2007, 10:06   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

sisteminde hiçbir sorun yaşamazsın.DVD yazıcıların uyuşmazlık sorunu yaptıgını hiç duymadım. LG çok güzel bir marka bence LG en kendımde LG kullanıyorum yıllardır.

erkanc
09-05-2007, 10:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

optik okuyucular arasında öyle dağlar kadar farka yok bence en iyi seçim yazıdırılacak medyaları fazla seçmeyen genelde markalı ve markası zürünlerle uyumlu olan bir dvd yazıcı alabilirsin marka da istersen zaten LG yazmışsın Samsung ve Asus a da bakabilirsin

benersince
09-05-2007, 10:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

kullanıcıları arasında en az şikayet edilen ürün LG dir gönül rahatlıgıyla alabilirsin sistemindede sorn yaşamassın

5734L7H
09-05-2007, 12:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
426 mesaj

Bencede LG al hem DVD ram formatınıda sunuyor

öcüü
16-05-2007, 04:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
259 mesaj
benersince
kullanıcıları arasında en az şikayet edilen ürün LG dir gönül rahatlıgıyla alabilirsin sistemindede sorn yaşamassı
bilen bilmeyen herkes lg iyi diyor herkes lg kullanıyor kullandırıyor ondan herkes böyle söylüyor...
ama nedense lg iyi çünkü daha kalitelilerinin arızalı çıkma olasılığı heralde daha fazla oluyor.. yoksa lg iyi değildir. ben yapacak başka yorum bulamyrm buişe :)
ve diyorum ki bu iş sadece şans işi

benersince
16-05-2007, 09:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj
öcüü
benersince
kullanıcıları arasında en az şikayet edilen ürün LG dir gönül rahatlıgıyla alabilirsin sistemindede sorn yaşamassı
bilen bilmeyen herkes lg iyi diyor herkes lg kullanıyor kullandırıyor ondan herkes böyle söylüyor...
ama nedense lg iyi çünkü daha kalitelilerinin arızalı çıkma olasılığı heralde daha fazla oluyor.. yoksa lg iyi değildir. ben yapacak başka yorum bulamyrm buişe :)
ve diyorum ki bu iş sadece şans iş
bence yanılıyorsun şans işi sony yerine show u seçersen olur ....pioner  iyi marka ama cd seçiyor  philips dünya devi ama yazdıgı cd yi bile okumadıgı oluyor lg de böyle sorunlar yaşamıyorsun en azından 100 kullanıcıdan 95 yaşamıyor üstelik her elektronik devin bütün malları alınır diye bir kural yok örnegin sony camerada sorunsuzdur ama hifi av receverde (anfi) yamaha 1 numaradır yada philips lcd monitörde çok iyidir ama dvd rw (room)pek talep görmez
toshiba lcd tv üretir ama cep telefonu sektöründede rekebet eder ama sektör lideri noki adır  
,lg ise şikayeti en az olan cd room vs dir ama telefonu için yada lcd si için bir şey söyleyemem işte bu yüzden ...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 17 Mayıs 2007 09:23
Borga-x
16-05-2007, 09:46   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Öcü sen bu işi pek bilmiyorsun galıba. Benım elimden 10larca CD, DVD, DVD+WR sürücü geçti.Nerdeyse birçok markayı kullandım test ettim. Su anda en az medya okumaması yapan, yazma sorunu cıkartmayan, yazdıgını okumayan(bak en az dıyorum)LG olmuştur. Sonymiş, pioneermış, bunlar tıraş cıhazlar. Phıllıps iyi evet ama en uygun fiyaı olan Yİne LG.

Tantana yapmadan once biraz oku veya araştır.Herkes LG kullanıyor çünkü gayet güzel alet, bende kullanıyorum gayet memnunum

öcüü
17-05-2007, 07:02   |  #9  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

aa ben mi tantana ediyorum.?
arkadaşım 5 satır yazı yazdım yukarıya :)
tamam lg iyi he.
aman siz lg kullanın..
lg iyi borga arkadaşım philips iyi değil ok ?
mutlumusun şimdi ? :)
hatta philipsin sata rw var kutulu light scribe nero7 ile geliyor o da hiç iyi değil..
ok.?

h.ozgur
20-05-2007, 00:41   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj

son olarak ben şunu ilave edeyim.. forumlardaki yazılara ve derginin test sonuçlarına güvenerek lg aldım ve yorumum şu(şimdilik):iyi ki almışım birçok dvd ve cd formatı denedim özelliklede samsungda hiç çalıştıramadıklarımı sonuçta sorunsuz okudu

xercan
08-06-2007, 15:49   |  #11  
Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar bende uzun zamandır DVD yazıcı almayı düşünüyorum, LG ve NEC arasında kararsızdım, zaten CD yazıcımda LG ve yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum şimdiye kadar problem yaşamadım, yorumlara güvenerek LG de karar kıldım, fiyat/performansı da iyi görünüyor... konuyu açan ve yorumlayan herkese teşekkür ediyorum...

h.ozgur
09-06-2007, 01:28   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
338 mesaj
xercan
Arkadaşlar bende uzun zamandır DVD yazıcı almayı düşünüyorum, LG ve NEC arasında kararsızdım, zaten CD yazıcımda LG ve yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum şimdiye kadar problem yaşamadım, yorumlara güvenerek LG de karar kıldım, fiyat/performansı da iyi görünüyor... konuyu açan ve yorumlayan herkese teşekkür ediyorum...
gözün kapalı alabilirsin hiçbir sorun yaşamayacağına dair garanti verebilirim. sadece şunu söyleyebilirim dvd leri okurken 5-10saniyelik bi gecikme oluyor.tüm eksisi bu