LG Optimus Black Sahaya İndi

microfrost
17-06-2011, 10:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj

LG'nin smartphone dünyasındaki yeni kara şimşeği Optimus Black satışa çıktı arkadaşlar. Teknomarketlerde deneme fırsatı buldum. Özellikle ekranı (ki 700 NIT parlaklığı ve IPS özellikli LCD ekranı varmış) hoşuma gitti; Nova Display ile herhangi bir yansıma söz konusu olmuyor. Cihazda Android 2.2 Froyo yüklüydü fakat 2.3 güncellemesi ücretsiz yapılabiliyor. Hoş bir tasarımı var; elinizde kaliteli duruyor. Arayüz geçişleri gayet hızlı ve ön kamerası da olukça kaliteli.

Bence 1000 TL'den satılan bu cihazı taksitle vs. almak gerekiyor. Ben şimdiden bütçe ayırmaya başladım.

Son Düzenleme: microfrost ~ 17 Haziran 2011 10:30
kirbas
17-06-2011, 13:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

acaip kafam karıştı ne alacağımı bilemiyorum. xperia, desire, smartphone, tavsiyeleriniz nedir?

microfrost
17-06-2011, 13:47   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
223 mesaj

Senin için bu 3 smartphone arasında bazı önemli detayların karşılaştırmasını yaptım; en azından satın almadan önce kafanda bir fikir oluşturacaktır.

Xperia Arc             Desire          Optimus Black

Parlaklık                                250 NIT              305 NIT          700 NIT
Ağırlık                                   117 gr                135 gr            109 gr
Şarj (Bekleme Modu)              430 saat             360 saat         400 saat
İşlemci Hızı                             1 GHz                 1 GHz             1 GHz
Ortalama Fiyat                       1300 TL              1200 TL          1000 TL

endlessnight
17-06-2011, 14:56   |  #4  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

ben olsam optimus black alırım. hem hafif ve daha parlak hem de fiyat olarak daha uygun

kirbas
17-06-2011, 15:05   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
159 mesaj

çok teşekkür ederim microfrost. hazırladığın tablo zaten direkt optimus black al diyor. en mantıklısı o sanırım.

microfrost
17-06-2011, 15:50   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
223 mesaj

Yardımcı olabildiğime çok sevindim. Ben de gerekli bütçeyi tamamladığımda alacağım. İnternet ortamında satın alan kullanıcıların memnuniyetlerini okuyorum 1 haftadır; özellikle kutusunun mücevher kutusuna benzediğini anlatmışlar. Küçük bir ricam olacak senden;

Aldıktan sonra kutudan neler çıktığını ve ilk izlenimlerini bu başlıkta bizimle paylaşır mısın? Ben de ciddi anlamda ilgileniyorum ve bir söylentiye göre kutudan 2 GB'lık hafıza kartı hediye olarak çıkıyormuş.En çok merak ettiğim detay bu açıkçası.

İyi haberlerini bekliyorum. :)

Son Düzenleme: microfrost ~ 17 Haziran 2011 15:53
cey_cey
21-08-2011, 23:02   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
181 mesaj

Standart bir telefonun içinden ne çıkıyorsa bundada öyle. Şarj aleti usb kablosu 2gb hafıza kartıda içinde geliyor. Yani telefonun hafızası 4gb oluyor bu durumda. Çok iyi bir cihaz tavsiye ederim.

furkan8161
03-10-2011, 15:51   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar yorumları yada düşünce paylaşımı yaparken sadece ele oturmasıyla yada şık görünümünü ortaya çıkararak telefondan beklenen, istenilen ve söylenilen yada reklam edilen özellikleri karşılıyormu ona bakmak lazım. Ben kullanıyorum, chipin test ve yorumlarına bakarak cihazı aldım ama chip test işinde başarısız... sırf marka ön planda tutularak kullanıcı göz ardı ediliyor.Şarj konusunda chip neden şunu söylemedi "LG reklamını yaptığı gibi kesinlikle şarj diğer telefonlardan daha fazla gitmiyor hatta az gidiyor" ...LG tüketicileri yanıltıyor diyemiyor... Yine ekran parklaklık bakımından iyi ama renkler ve siyah derinliği kötü,, yine eller serbest görüşmede mikrofonlar sesi karşıya az, dalgalı ve boğuk iletiyor, video çekimi hem donarak hemde formatı problemli, fotoğraf çekimi kapalı ortamlarda aynı özelliklere sahip diğer( örnek Wave1 ) telefonlara göre çok kötü. Bu sorunları ben bizzat yaşadım ve açık açık yazarak LG Mecidiyeköy servisine telefonumu gönderdim ama gördüm ki telefonum sorunsuzmuş hiçbir problemi yokmuş ve telefon 15 günde geldi ayrıca LG Merkez Servisi Mecidiyeköy deki çalışanlar beceriksiz ve ukalalar.. Benden söylemesi. Bu yorum paylaşılır mı bilemem ama açık ve net söylüyorum, bizler LG yada diğer firmalar kadar zengin değiliz her ay farklı bir telefon alamayız bu yüzden Chip ayrıntılı ve kullanıcı odaklı testler yapmak durumundadır.

cey_cey
02-11-2011, 13:53   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
181 mesaj
Alıntı: furkan8161  
Arkadaşlar yorumları yada düşünce paylaşımı yaparken sadece ele oturmasıyla yada şık görünümünü ortaya çıkararak telefondan beklenen, istenilen ve söylenilen yada reklam edilen özellikleri karşılıyormu ona bakmak lazım. Ben kullanıyorum, chipin test ve yorumlarına bakarak cihazı aldım ama chip test işinde başarısız... sırf marka ön planda tutularak kullanıcı göz ardı ediliyor.Şarj konusunda chip neden şunu söylemedi "LG reklamını yaptığı gibi kesinlikle şarj diğer telefonlardan daha fazla gitmiyor hatta az gidiyor" ...LG tüketicileri yanıltıyor diyemiyor... Yine ekran parklaklık bakımından iyi ama renkler ve siyah derinliği kötü,, yine eller serbest görüşmede mikrofonlar sesi karşıya az, dalgalı ve boğuk iletiyor, video çekimi hem donarak hemde formatı problemli, fotoğraf çekimi kapalı ortamlarda aynı özelliklere sahip diğer( örnek Wave1 ) telefonlara göre çok kötü. Bu sorunları ben bizzat yaşadım ve açık açık yazarak LG Mecidiyeköy servisine telefonumu gönderdim ama gördüm ki telefonum sorunsuzmuş hiçbir problemi yokmuş ve telefon 15 günde geldi ayrıca LG Merkez Servisi Mecidiyeköy deki çalışanlar beceriksiz ve ukalalar.. Benden söylemesi. Bu yorum paylaşılır mı bilemem ama açık ve net söylüyorum, bizler LG yada diğer firmalar kadar zengin değiliz her ay farklı bir telefon alamayız bu yüzden Chip ayrıntılı ve kullanıcı odaklı testler yapmak durumundadır.
Öncelikle bahsettiğiniz olumsuzlukların hiçbirine katılmadığımı söylemeliyim. Chip testini dikkatli okusaydınız pilin çok üstün olmadığını anlayabilirdiniz. Ekranın parlaklık seviyesi ayarlarını herhalde farketmediniz. Otomatik konuma alırsanız bu özelliklere yakın herhangi bir markayla şarjının aynı süreler yettiğini görürdünüz. Fotoğraf çekimi kötü değil 5mp kamerası var ve gece oda ışığında güzel fotoğraflar çekiyor, video çekimi de sorunlu değil. Gayet güzel çekiyor. Telefonu yaklaşık iki aydır kullanıyorum herhangi bir olumsuzluğuna rastlamadım. Android sistemden ve telefonun donanım özelliklerinden bahsetme gereği bile duymuyorum. Telefonun fiyat performans oranı mükemmele yakındır. Telefonun sevmediğim tek yanı hoparlöründen ses az geliyor. Biraz daha güçlü olabilirmiş.
Kararsız kalan arkadaşlara tavsiye ederim.

technomistic
10-01-2012, 16:07   |  #10  
technomistic avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,520 mesaj

Açıkcası video çekim olarak ilk zamanlarda bir sorun vardı, şöyleki ilk zamanlarda basık çekim yapıyordu, bunu herkes pc de izlerken fark ediyordu.. 

daha sonrasında gelen güncelleme ile birlikte bu sorunu çözdüler..
Ben Optimus Black kullanıcısıyım, şuanda CM7 kullanıyorum, son derece hızlı vede stabil...
kesinlikle optimus black'iniz var ise sizlere nova rom kurmanızı tavsiye ederim... Kurmayı bilmeyen arkadaşlar için yardımcı olurum sorun yok ;)