LG X110 Modelinde Vista'yı Etkinleştirmek

Banned
15-04-2009, 12:37   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Arkadaşlar, bu laptopu yeni aldım. İçinde Windows XP Home yüklüydü. Dün orijinal XP'yi silip Windows Vista'yı yükledim. Fakat crack işlemini başarıyla tamamlayamadım. Crack işlemlerini masaüstü bilgisayarımda aynı şekilde uygulamıştım, başarılı olmuştu. Fakat bu işlemleri yeni aldığım bilgisayarda gerçekleştirdiğimde hâlâ 30 gün etkinleştirme süresi olduğunu gösteriyor.

Bunun sebebi ne olabilir?

(2. sorum: Windows Vista sürümleri arasında en hızlı, en performanslı sürüm hangisidir? Mesela; ''Ultimate'' mi daha hızlıdır yoksa ''Home Basic'' mi?)

Son Düzenleme: Banned ~ 15 Nisan 2009 12:39
Banned
15-04-2009, 14:48   |  #2  
OP Banlandı
63 mesaj

Arkadaşlar lütfen yardım edin. Crack vs. şeylerin yasak olduğunun bilincindeyim. Sizlerden sadece bunun sebebi öğrenmek istedim. Aksi halde crack dosyası falan istemiyorum.

xxömür
18-04-2009, 00:40   |  #3  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

Bende yarın türk telekomun kampanyasından faydalanıp alıcam bu ürünü ve bende vista yüklücem sen usb sürücüdenmi yükledin yoksa bellektenmi birde bu cihazdan en rahat en hızlı calısıcak olan vista sürümü Vista starter der ama starter pek işe yaramadıgını düşünürsek Home basic en mantıklısı

Mustafa@PC
18-04-2009, 00:45   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

2.sorun sitem özelliklerine göre değişir örneğin yüksek sistemin varsa ultimate yüklemelisin,home basic düşük sistemlerde de stabil çalışır.
1.sorun içinse şunu söylemek durumundayım:Forumda illegal paylaşım yasaktır...

Banned
28-04-2009, 17:39   |  #5  
OP Banlandı
63 mesaj
xxömür
Bende yarın türk telekomun kampanyasından faydalanıp alıcam bu ürünü ve bende vista yüklücem sen usb sürücüdenmi yükledin yoksa bellektenmi birde bu cihazdan en rahat en hızlı calısıcak olan vista sürümü Vista starter der ama starter pek işe yaramadıgını düşünürsek Home basic en mantıklısı
Vista'yı USB'ye atıp, boot ekranında yükledim. Fakat bir türlü crack olmadı. x) Ben de tekrar sildim Vista'yı. Paketle beraber gelen orijinal XP'yi yüklemeye çalıştım. O da olmadı. Yükleyemedim. Boot ekranında bir türlü çalıştıramadım XP'yi. İnternetten bir yaptım ve USB'den yükleyebilmek için bazı programlar falan kullandım. Kullandıktan sonra XP kuruldu, fakat orijinalliğinden eser kalmamıştı. Kullancı adı bile otomatik atanmıştı. Ben de tuttum tekrar sildim XP'yi. Şu anda pcde hiçbir işletim sistemi yok.

(Vista'yı USB'ye direktmen atıp boot ekranında sorunsuzca kurup aynı işlemleri XP'de yapıp sonuç alamamak beni şaşırttı.)

loganwolverine
28-04-2009, 17:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

herkes gider mersine sen gidersin tersine

herkes xp ye geçer sen vistaya geçmişsin

Banned
28-04-2009, 17:45   |  #7  
OP Banlandı
63 mesaj
loganwolverine
herkes gider mersine sen gidersin tersine

herkes xp ye geçer sen vistaya geçmiş

XP'den ne kadar nefret ettiğimi burada anlatmaya kalksam başaramam. En ufak bir örnek: XP'ye nice virüs programları koydum da bir türlü başarılı olamadım. Her seferinde şu lanet virüslerle baş etmek zorunda kaldım. Her zaman format, format, format... İnsan bir andan sonra çıldırıyor.

XP'deki Directx 9.0 ile Vista'daki 10.0. Vs. Vs. gibi şeyler her zaman Vista'yı önde gösteriyor.

(Eğer bilgisayarının donanımları çok iyi ise Vista'nın ne kadar hızlı, kısacası ne kadar mükemmel olduğunu fark edersin.)

Son Düzenleme: erebitizkin ~ 28 Nisan 2009 17:46
loganwolverine
28-04-2009, 17:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
erebitizkin
XP'den ne kadar nefret ettiğimi burada anlatmaya kalksam başaramam. En ufak bir örnek: XP'ye nice virüs programları koydum da bir türlü başarılı olamadım. Her seferinde şu lanet virüslerle baş etmek zorunda kaldım. Her zaman format, format, format... İnsan bir andan sonra çıldırıyor.
XP'deki Directx 9.0 ile Vista'daki 10.0.

(Eğer bilgisayarının donanımları çok iyi ise Vista'nın ne kadar hızlı, kısacası ne kadar mükemmel olduğunu fark edersin.)

vista çokmu sağlam
ben wincpsp3 + karpersky kullanıyorun diğer herşey kapalı
virüsler dert bile olmuyor
virüslerden mi şikayetçisin linux e geç
dx10 oyun çok mu oynuyorsun.

Banned
28-04-2009, 18:08   |  #9  
OP Banlandı
63 mesaj

Evdeki 3 masaüstü bilgisayarda da XP vardı, hatta şu an bile birinde XP var. NOD32 kullanıyorum ve senin kullandığın programı da kullanmıştım. 2 gün önce XP olan bilgisayara yine virüs geçti ve format çekeceğim. Bu sefer bu son kalan XP'yi de Vista yapmayı düşünüyorum.

DX10 oyun mu dedin? x) Onları bana sor. Ve sadece oyun için değil. Videolarda da fark hissediliyor. Vista'nın arayüzü de çok hoş. Bilgisayar donanımları çok iyi olup da ''Ben Vista'yı hiç beğenmedim. Bana XP yükle.'' diyen birini görmedim. Vista'yı beğenmeyenlerin bilgisayar donanımları genellikle Vista'nın asıl istediği özelliklere sahip olmuyor.

Sen XP ile mutluysan bir şey diyemem. Ama bazı objektif şeyler vardır ki bunları yadırgayamazsın. Vista'nın şanı ortada.
Seni bilmem ama ben Vista kullanırken daha fazla zevk alıyorum. Tamamen kişiseldir bu durum. Aynı şekilde XP kullanırken kendimi düzensiz hissediyorum. (XP'yi 8 senedir kullanıyorum. Vista'ya ilk geçtiğimde tekrar XP'ye dönmek istemiştim. Arayüzleri vs. çok yabancı gelmişti. ''Hiç beğenmedim.'' diyen grupların arasındaydım. Fakat şimdi durumlar çok farklı. Vista güzel, ama şu an da heycanla WIN7'yi bekliyorum.)

Şunu da ekleyeyim: Vista, donanımları XP'den daha fazla kullanıyor. Bu yüzdendir ki donanımları iyi olan bir pc gerekli. Tabii ki de bu hoş bir şey değil. Herkesin pcsinin donanımları süper olmuyor. WIN7 ile bunların da aşılacağını düşünüyorum. Tıpkı Win2000'den WinXP'ye geçişte olduğu gibi. Vista SP2'nin büyük sorunlara çare olacağını düşünmediğimi de dipnot olarak ekleyeyim.

Linux demek. Teşekkürler, sen kullan, ben Vista'mla mutluyum, yakında da Win7 ile bütünleşeceğim. Benden uzak dursun linuxlar. Az çekmedim... x) Hıı, linux demişken XP'yi sevdiğine göre sorun olmaz, Pardus'a geç sen. O da olmadı Ubuntu da güzel. xD

Son Düzenleme: erebitizkin ~ 28 Nisan 2009 18:59
loganwolverine
28-04-2009, 19:29   |  #10  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

düzünece pc isn var herbirine bişey kur ozman ne diyim

Banned
28-04-2009, 19:31   |  #11  
OP Banlandı
63 mesaj

Yok, yok ben Vista ile rahatım. x)

loganwolverine
28-04-2009, 19:45   |  #12  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
erebitizkin
Yok, yok ben Vista ile rahatım. x)
vistaya ds aşık olan birini de gördük
ömür bıyu mutluluklar dileriz o zman!

Banned
28-04-2009, 20:13   |  #13  
OP Banlandı
63 mesaj
loganwolverine
vistaya ds aşık olan birini de gördük
ömür bıyu mutluluklar dileriz o zman!
Evet, haklısın. Vista'ma çok kötü gözlerle bakıyor herkes. Onu seven sayısı az, ama yok değil. Bu üzücü bir durum. Win7'nin daha güzel olacağını ve herkesin XP'yi Win7 sayesinde terk edeceğini düşünüyorum.

Ha bu arada notebookta XP kullanıyorum. Yani Vista yapmıştım, ama donanımları yeterli olmadığı için XP'ye döndüm. Vista'nın atası olan XP de güzel. Ama kıyasla dersen Vista derim.