LG X130 Netbook Çözünürlük, Ekran Sorunu

HPQ-User
29-04-2010, 10:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kesasd sormuş:
3 gün önce teknosa.com'dan LG X130-AASB8T Netbook siparişi verdim. ürün bugun elime ulaştı. sistem özelliği bakımından tercihim LG yönünde oldu. bilgisayarı açtım ve windows 7 starter kurulumunu tamamladım. daha sonra windowsa giriş yaptım. fakat çözünürlük 1024x600 idi. ekran çok yakın gösteriyordu ve msn de kişi listemi bile göremiyordum. sayfanın bile logosunu ve altındaki menuyu anca görebiliyordum. 10.1" lcd ekran bulunuyor. daha önce bir acer alan arkadasta ise görüntü harikaydı 1366x800, ultra thin gibi bir çözünürlüğü vardı. okudugum bir yazıda LG x120 için olan ekran kartı driverinin indirilmesinden bahsediyordu. onu kurdum ve çözünürlük eskiden max 1024x600 iken x120 driverini kurduktan sonra 1152x864 oldu. fakat burdaki sorunum ise 1024x600 hariç çözünürlüğü ne yapsam (1024x600'den büyük olacak şekilde) ekran hafif bulanık gösteriyor. hatta üstten çok basık oldugu apaçık gözükebiliyor. msn avatarım hemen hemen eski boyutundan yarı yarıya daha basık duruyor. yazılarda net okunmuyor. downscale programı bir işe yaramadı. ekran kartım Intel GMA 950 Express Graphics. acaba ayarlarını mı yapmam gerekiyor bilemedim. görüntü ekrana tam oturmamış gözüküyor. yanlardan uzatılmış ve üsttende basık duruyor. ne yapabilirim bu çözünürlüğü düzeltmek için eskisi gibi çok yakın göstremesini de istemiyorum bulanık ve basık gibi durmasınıda istemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Ekran Boyutu : 10,1"
İşlemci : Intel Atom N280
İşlemci Hızı : 1,66 GHz
Bellek : 1 GB
Ağırlık : 1,27 kg
Ekran Belleği : Max 224 MB Paylaşımlı
Ekran Çözünürlüğü : 1024 x 600
Garanti Süresi : 2 Yıl
Bellek Tipi : DDR2
Model : X130-AASB8T
Ekran Özelliği : WSVGA LED LCD
Grafik Tipi : Intel GMA 950
İşlemci Tipi : Tek Çekirdek
Pil Ömrü : 4,5 saat
Pil Tipi : Li-Ion
Menşei : İthal
Sabit Disk : 250 GB
Wireless : Var
Kart Okuyucu : Yok
Dahili Kamera : Var
Usb Bağlantı Adedi : 3
Yazılım : Windows 7 Starter
Optik Sürücü : Yok
Parmak İzi Okuyucu : Yok
Dahili Sım Kart Girişi : Yok
Touchpad : Var
Bluetooth : Yok

İnternet Tarayıcı: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.5.22 Version/10.51