lime wire gibi programlar hakkında

kaankar
14-11-2009, 18:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
415 mesaj

arkadaslar gecen gün internette gördüm.lime wire gibi programlardan müzik indirmek yasakmıs.bu doğru mu indirsek bişey olur mu?

OSMAN BAĞÇEVAN
14-11-2009, 18:02   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

yasak..

virüs bulaşmasına şaşırmamak lazım :)

zxsel
14-11-2009, 18:10   |  #3  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

pek ıındırınce noluyormus sacma paylasım programı onlar bugune kadar ındırenlere noldu merak edıyorum ben otıp prpogram ları kullanmyorum ama kullansamda bırsey olacagını sanmam mılyonlarca kısı kullanıyor bu programları ama  sadece su oluyor  mp3 dıye exe uzantılı  vırus  gıbı komutla calısan dosya ınıyor bazen oyuzden ındırdıgın seylerın dosya uzantısının comyadamsı yada exe olmadıgına dıkkat et zıpın ıcındekı dosyalarda  bırde guncel bır antıvırus ıle masaustune ındırdıkten sonra tarat acmadan once

StyleALP
14-11-2009, 18:15   |  #4  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Uzun bir süredir bu tür yazılımları yasaklama veya kısıtlama gelmedi. LimeWire, FrostWire, BearShare, Ares benim bildiğim ve kullandığım yazılımlardan... Eğer bir yasaklama getirilseydi kökünden hepsini kapatırlardı. Doğru kaynaktan download ettiğin sürece kötü yazılımlara kurban olmazsın.

* IYI ForumLaR...

kaankar
14-11-2009, 18:46   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
415 mesaj

virüs olmasından korkmuyorum.bilgisayarımda paralı eset smart security 4 var sürekli pc yi taratıyorum.ancak internette okuduklarıma göre polisler internet protokol numarasından indirenleri takip ediyorlarmış.bu doğru mu?

OSMAN BAĞÇEVAN
14-11-2009, 18:49   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

:)
ben hiç görmedim ,tanımadım , duymadım limewire den mp3 indirenlerin bu gibi şeyler olduğunu..

yasak olduğu için , sölenmiş bir beyaz yalandır o :)

kaankar
14-11-2009, 19:01   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
415 mesaj

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için..

ilginch
14-11-2009, 19:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

türkiyede öyle gelişmiş bir ceza sistemi (henüz) yok.
endişeleniyorsanız, ttnet müzik var :)

StyleALP
14-11-2009, 22:49   |  #9  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj
Alıntı: kaankar  
virüs olmasından korkmuyorum.bilgisayarımda paralı eset smart security 4 var sürekli pc yi taratıyorum.ancak internette okuduklarıma göre polisler internet protokol numarasından indirenleri takip ediyorlarmış.bu doğru mu?

Müzik İndirme yazılımlarının çoğu Offical Web Siteleri 'nde kendi download edilme ve barındıkları dosya rakamları paylaşıyorlar. O zaman polis olayı felan olsaydı ilk o yazılımların baş kaynakları engellenirdi. Zaten milyarlarca İllegal Müzik paylaşan ve indiren kullanıcı var. Hepsine birden müdahale etmek mantıksız zaten.

Alıntı: kaankar  
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için..
Biz Teşekkür Ederiz.

NoT: Konu yanlış katagoride. Birdahakine daha dikkatli olalım lütfen konu açarken. Taşınması Rica Olunur...

* IYI ForumLaR...