linux işletim sistemi

HPQ-User
07-07-2009, 11:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nesrem sormuş:
linux işletim sisteminin kullanımında olan zorluklar nelerdir ve linux işletim sistemi olan bilgisayarın işletim sistemini değiştirebilir miyiz değiştirirsek sorun olur mu yada sorunları nelerdir

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Linux
Sistem Özellikleri:
parçaları hakkında değil

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

ECHELON_
07-07-2009, 11:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

kullanım zorluğu yoktur fakat başlarda biraz donanım drıver sorunu yaşarsın ama ubuntu başta olmak üzere bir çok lınux dağıtımı donanım drıver ve paket yükleme olyını çok kolaylaştırmış durumda raç çubuğından hatırladığım kadarıyla uygulamalar sekmesinde tüm paketleri otomatik indirip kurarsın ve uç birim aracılığıyla vereceğin kodlar sayesinde istediğin özellikler ekleyebilirsin.. lınux ubuntu ara yüzü benim kullandığım lınux dağıtımları arasında en hoş olanıdır...

ama illaki lınuxte bir sorun ve zorluk varmı dersen : paket bağmlılıkları ve ha bire komutla birşeyleri çalıştırmak için yüklemeler ve düzenlemeler yapmak zorunda kalmandır derim

osmanefe
07-07-2009, 20:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

kullanımına bir süre sonra alışılıyor ve bir süre sonra sizinde seveceğiniz bir sistem haline geliyor ama geneldfe laptoplarda driver srunu oluyo eğer masa üstü bilgisayarınız varsa bu sorunu asla yaşamayacaksınız.