Linux ve Pardus la ilgili bilgi istiyorum lütfen

seherlerde
23-02-2010, 14:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
203 mesaj

Selam sevgili arkadaşlar Linux u hiç kullanmadım ondan biraz bahsetmenizi istiyorum nasıl her konuda her proğramdan randıman alınıyormu yani windows gibi veya windows a yakın her şeyi tanıyormu birde linux la pardus nasıl acaba hangisini tavsiye edersiniz cevabınızı bekliyorum saygılar sunuyorum

Not: bildiğim kadarı ile bu ikisini download etmek yasal galibe doğrumu

Nicoll
23-02-2010, 15:39   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: seherlerde  
Selam sevgili arkadaşlar Linux u hiç kullanmadım ondan biraz bahsetmenizi istiyorum nasıl her konuda her proğramdan randıman alınıyormu yani windows gibi veya windows a yakın her şeyi tanıyormu birde linux la pardus nasıl acaba hangisini tavsiye edersiniz cevabınızı bekliyorum saygılar sunuyorum

Not: bildiğim kadarı ile bu ikisini download etmek yasal galibe doğ

Öncelikle şunu söyleyeyim, Linux tamamen ücretsiz ve açık kaynak bir sistemdir. Linux'un tam olarak ne olduğu ile ilgili şuraya bakabilirsin...

Windows'ta yaptığın herşeyi Linux ile yapabilirsin. Onun da aynı veya benzer programları vardır.

Pardus'da bir Linux dağıtımıdır ve tamamen Türkçe ulusal işletim sitemimizdir...

Sizlere dünya çapında en popüler olan Ubuntu Linux dağıtımını öneriyorum. Windows'u kaldırmadan ikisini birlikte kullanabilirsiniz. Ubuntu'yu kendi sitesinden indirin indirdiğiniz iso kalıbını bir dvd veya cd'ye yazdıktan sonra buradaki yönergeleri takip ederek Windows'u kaldırmadan program kurar gibi kurun...

Ayrıca Gnome (Ubuntu öntanımlı masaüstü), KDE (Kubuntu), Xfce (Xubuntu) gibi masaüstü ortamları var... Hangisini beğenirsen onu kullanırsın...

Ubuntu Türkiye resmi sitesi: http://www.ubuntu-tr.org/ (Ubuntu ile ilgili her türülü sorunu Ubuntu Foruma iletebilirsin...)

Son olarak:Linux neden daha iyidir?

linuxpld
26-02-2010, 15:02   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Yeni başlamayı düşünüyorsanız. Linux Mint tavsiye ederim size. Linux Mint Türkiye forumunda gerekli bilgiler var. Yardıma ihtiyacınız olduğunda konu açabilir ve destek isteyebilirsiniz.