LooP--SaMPLe BirLeŞTiRMeK--

Dj-KaVi-ft-SeNeR
20-01-2006, 12:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba işini iyi yapan DJ ler...
Ben yaklaşık olarak 3 aydır bu işin icindeyim..Yasım 18 ve bir cok dj(8-9) görüstüm net ortamında ve gec kalmıssın-bu iş icin profeseyel bi DJ den ders alman sart gibi seyler soylediler..lakin bende iyi bi kulak ve cabuk ögrenme yetenegi var..en azından cevrem öyle düsünüyo...Müzik ruhun gıdasıdır diye bakıyom bu ugrasa yani bi hevesimi alayım cekileyim diye degil..yasam boyu...gelelim asıl meseleye...
Bu 3 ay boyunca VİRTUAL DJ den baska bi program denemedim. Yaklasık olarak elinde suana kadar Web sitelerden FREE topladıgım 500 loop-sample bulunmakta..bu loop ları virtual dj ile birlestirip iyi bi sey yapmak cok zordur bilirsiniz..onun icin öyle bi programa ihtiyacım var ki programa bastan loop ların calma zamanlarını girecen zamanı geldimi calacak ne demek istedigimi anlamısınızdır..bu işten anlayan-prof.. dj lerin ve iyilik sever dj lerin yardımlarını bekliyom...simdiden tesekkurler...UZUN DİYE OKUMAMAZLIK YAPMAYALIM..!!!

DJMCOSMAN
09-07-2006, 13:46   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşım... sana öncelikle hazır looplarla ve hazır seslerle dizilim yapmanı tavsiye etmem. bunu herkez yapar. hazır olan ritimleri ve melodileri birleştirip müzik yaptığını zannetme sakın. çünkü o senin ürettiğin olmuyor. dj liğe gelince.... dj lik. dj lerin kullandığı makinelerin edevatların durumuna göre değişir. mesela bi scratch makinesi. buna önceden hazırlanan bir ritim yada melodiyi yükleme yaparak üzerinde plakla doğaçlama salladığımız plak sesleri yani scratc dediğimiz olayla mix yapmak gibi.. yada kanal çalışması dediğimiz her kanalın ayrı bi sesi olması gibi .. nasıl diyeyim bir ritimin kick, hanc, tiz lere kadar ayrı olduğunu düşün. bunların birde ayrı kanalda olduğunu düşün ve makineyi sen yönetiyorsun. ve bunun yanında birde klavye. unutmaki bi dj kesinlikle klavye çalmasını çok ii bilmeli çünkü dj canlı müzik ve mix yapana denir. tavsiyeme gelince looplarını kendin oluşturman için dizilimi programlar kullan. yine kullanırsın looplarını... loopların istediğin yeri ve zamanı belirleyebilecek en güzel programlar düzenleme için kullanılanlarıdır en kolayı ve en güzeli  acid dir. music director de bunu yapar ama çok profesyonel değildir. ama acid 6 çok güzeldir. bununla çok güzel remix  yapılır. producer editionda yapar remix i. ama ritim bulmada usta olmalısın. bir müziği belirli yerlerden kesip bunu yapabilirsin. normalde pc ile düzenlenmiş müziklere remix yapmak kolaydır .. çünkü ritimi pc belirlemiştir. ama bir bateri çalışmasına remix yapmak çok zordur. çünkü insan eli çalması vardır. bi yerdeki ritim diğer yerdekini tutmaz... sana kolay gelsin..

efe07
12-06-2007, 16:31   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaslar bende dj olmaya 2 sene önce karar verdim daha doğrusu rap çi olmaya. su an 14 yasındayım alın kendi beatlerinizi kendiniz yapın buyrun bi teşekkürü esirgemeyin Beğendim

dj olmak istiyorsanız eğer ben dj'im deyin gerisi gelir merak etmeyın     Beğendim

Swat_Man
13-06-2007, 11:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Cubase,Reason,Cakewalk Sonar,Adobe Audition.

efe07
21-06-2007, 23:25   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

o.k dostum.Beğendim