LPC Interface Controller

sgungul
10-08-2008, 20:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
215 mesaj

Merhaba arkadaslar benım hp pavilion dv6000 notebook um var vindows xp yukledım driverlerı tanıttım fakat bilinmeyen bir aygıt cıktı. özelliklerinde ise;

Intel(R) 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Controller - 27B9 üstünde

aygıt kopya kımlıgı ıse

ACPI\HPQ0006\4&38462492&0

bu ne olabilir yardımcı olabılecek arkadaslar vardır umarım şimdiden tesekkurler.

Not: ilk aldıgımda winxp media center vardı şimdi ise xp pro yukledım.

cerrah
10-08-2008, 21:41   |  #2  
Yeni Üye
46 mesaj

ACPI neden önemli?

Advanced Power Management (APM) ve Plug and Play (PnP) yerine ACPI kullanmak, aşağıdakiler gibi bazı avantajlar sağlayacaktır:

Taşınabilir, masaüstü ve sunucu sistemlerdeki aygıtlar ve güç yönetimi için güçlü bir PnP ortamı
ACPI'nin Microsoft'un olmayan işletim sistemlerinde de gelişmesine izin veren açık bir İşletim Sistemi Mimarisi. Bu mimari ayrıca ACPI uyumlu işletim sistemlerinin standart olmayan donanımla çalışması için de ortam sağlar.
Yeni ürünler ortaya çıkması için yepyeni imkanlar
ACPI dili kullanılarak geliştirici tarafından tanımlanan kontrol yöntemleri
ACPI desteği; NT 5.0 (Windows 2000), Windows/PC 97 ve 98, Sunucu 97 ve 98 ve OnNow Sertifikası için gereklidir. NT'nin eski sürümleri, güç yönetimi desteği barındırmamaktadır. NT çalıştıran ACPI uyumlu sistemler, ACPI güç yönetiminin enerji tasarrufu avantajlarından yararlanamazlar.

Phoenix, Microsoft'taki NT 5.0 ve Win 98 geliştirme takımlarının aylardır kullandığı ACPI uyumlu bir BIOS'a sahiptir.

ACPI donanım arabirimi, işletim sistemine, önceden BIOS'da bulunan iki tip fonksiyonellik sunar:

1.System Management Interrupt (SMI) yerine System Control Interrupt (SCI) isimli normal bir kesme (interrupt) kullanan sistem kontrol olaylarının kontrol ve tesbiti
2.Sistem güç durumunun kontrolü
alıntı

sgungul
11-08-2008, 00:18   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj

arkadasım verdıgın bılgı ıcın tesekkur ederım ama ben bu sorunu nasıl cozebilirim yani nasıl yukleyebilirim

sgungul
11-08-2008, 18:42   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
215 mesaj

hallettim arkadaslar

paristi
20-05-2009, 12:50   |  #5  
Taze Üye
6 mesaj
sgungul