Lütfen yardım edin

kloster
25-01-2011, 22:03   |  #1  
kloster avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
388 mesaj

Arkadaşalr benim bilgisayrım düne kadar windows7 di ama çok kaırşık geldi ebnde sade görünümlü xp yaptım Home editon sp1 +özellikler ekran kartım 512MB AtiRadeon HD3650 İŞlemcim (R)İntel(R)Pentium4 2.66Ghz ram:1.5gb benim sorunum şu windows7 ye xp ye geçemden evvel virüs avrdı windows7 de xp yaptım xp dede ara ara takılamalr oluyor ve donma masa üstünde sabit duruken okun yanında kum saati çıkıyor ok gidip geliyor düzleiyor Vede artık görev yöneticisi açılmıyor Diyorki görev yöneticiniz yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor yarıdm +sağlam tarayıcı grk bedavaya ama sağlam virüs vardır die korkuyorum Lütfen 2sorumada yardım edin NOLUR

SaMaRRa
25-01-2011, 23:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
208 mesaj

temiz format atmanızı tavsiye ederim.. formattan sonrada hemen antivirüs kurun sonrasında diğer yazılım vs yüklersiniz.

benim ücretsiz antivirüs tercihim: avira antivir personal antivirüs + comodo internet sec. pre. (güvenlik duvarı ve defense modu için + antivirüsüde ekstra güvenlik verir)[avira ve comodo da aktif tarama var. ama sistemi fazla kasmazlar], microsoft security essentails da olabilir antivirüs olarak.

format atmazsanız avira nın rescue cd iso su var (60-65mb) bunu bir cd ye yazıp sistemi cd den başlatın. öyle bir tarama yapabilirsiniz.(diğer antivirüslerinde live cd si var)

eğer direk antivirüs yüklerseniz sistemi güvenli modda başlatın, ve sistemi öyle taratın.

myavuz67
26-01-2011, 10:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

CCleaner tarzı programlarla  templerini temizleyebilirsin. Kullandığın Browser yada antivirüsten olabilir. Chorome kullanıyorsan sistem geçici dizinlere ulaşmada sıkıntı yaşıyorsa bu hatayı alma ihtimalin yüksek. Hangi tarayıcıyı kullanmaktasın? 

PC.Kopat
27-01-2011, 00:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Kesinlikle virüs bunlara neden oluyor. Dosyalarını yedekleyip bütün HDD'ye format at. Bütün hard disk bölümlerini tek bölüm haline getir. Sonra XP'yi kurup internete gir ve Avira Free Antivirus'ü kur. Diğer programlarını sonra yüklersin.