Lütfen yardım edin.

muhibbi1
09-07-2007, 22:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Merhaba. Kısa bir süre önce anakartı gigabyte(945GZMS2) ev ekran kartı asus(ATI Radeon X1600 PRO) olan bir bilgisayar topladım. Dğer teknik özellikleri: 1 gb ram, asus 300w kasa, pentium 2.8 dual core işlemci. Oyunlarda sıkıntı yaşıyorum. Donma veya kilitlenme olmuyor ama takılmalar yaşıyorum. Örneğin bazı oyunlarda bölümü bir türlü geçemiyorum. Bir şeyler eksik. Onboard oynadığım zaman yine aynı sorunla karşılaştım. Ekran kartında sorun yok. Bir türlü çözüm bulamadım .En son anakartı da asus almaya karar verdim. Siz ne Önerirsiniz. Yardımlarınızı bekliyorum.

OBA
09-07-2007, 23:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

sorun muhtemelen ekran kartını yetmemesinden kaynaklanan bir takılmadır. grafikleri kısmayı deneyebilirsin. bide pentium işlemcin fazla ısınıyor olabilir. soğutursan düzelme ihtimali var. anakartı değiştirmene gerek yok

muhibbi1
09-07-2007, 23:50   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

İlginiz için teşekkürler. Anakarttaki ısınma sorununu giderdik. Ekran kartının yetmemesi mümkün değil çünkü 512 mb. Üstelik garantiye yolladım herhangi bir sorun olmadığı yanıtı geldi. Farklı bir işlemci takıp denedim yine aynı sorun veriyor. hdd ve ram de de sorun yok. Farklı bir bilgisayarda denedim parçaları . Ama bir türlü çözüm bulamadım.

Kapalı Hesap (38093)
10-07-2007, 00:46   |  #4  
Kapalı Hesap
441 mesaj
muhibbi1
İlginiz için teşekkürler. Anakarttaki ısınma sorununu giderdik. Ekran kartının yetmemesi mümkün değil çünkü 512 mb. Üstelik garantiye yolladım herhangi bir sorun olmadığı yanıtı geldi. Farklı bir işlemci takıp denedim yine aynı sorun veriyor. hdd ve ram de de sorun yok. Farklı bir bilgisayarda denedim parçaları . Ama bir türlü çözüm bulamadım.
ekran kartınızın 512 mb olması onun çok iyi bir ekran kartı olduğunu göstermez. sonuçta ekran kartınız giriş seviyesinde sayılabilecek bir ekran kartı. önemli olan grafik işlemcinizin frekans hızı, bellek hızı, güncelliği, bellek arabirimi ve türü gibi kıstaslar ekran kartınız ne kadar iyi olduğunu kanıtlar.

OBA
10-07-2007, 08:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

bellek miktarından ziyade belleklerin hızı ve pixel pipelines ların sayısı gibi bir çok etkene bağlı. 512 demek biraz göz boyama oluyor

ntguzel
10-07-2007, 09:37   |  #6  
Yıllanmış Üye
450 mesaj

oynadığın oyunu internetten indirdiysen;bir takım dosyalarının eksik olma ihtimali var.belki oyundan kaynaklanıyordur.Kahkaha